Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2013 20:47
Podpultové zboží

Nekolkovaný rum, který jsme koupili ve středu v Praze, mohl zabíjet!

Zdroj: TV Nova

Diváci televize Nova nás upozornili na obchod v pražských Kobylisích. Skutečně se nám tu podařilo koupit nekolkovanou lahev. Vše jsme poté nahlásili na policii a ta ve čtvrtek uvedla, že rum mohl zabíjet!

Metanolová aféra stále nekončí! Ve středu jsme na podnět, vás diváků TV Nova a čtenářů TN.cz, objevili obchod, kde prodávají nekolkovaný alkohol. Koupili jsme tam rum bez kolku a policie o den později potvrdila, že tato lahev mohla zabíjet.
 

"Lahev, u které byla provedena orientační zkouška, tak doopravdy obsahuje nadlimitní množství metanolu a izopropanolu," uvedla mluvčí pražského celního úřadu Ivana Kurková.
 

To znamená, že rum byl vyroben z denaturovaného lihu, například z toho, který se používá ve vodě do ostřikovačů. Pocházel tak nejspíš ze stejných zásob, které zabíjely loni na podzim. Krátce poté, co jsme upozornili policii, jsme přistihli majitele obchodu, jak odnáší krabice s dalšími lahvemi.
 

A měl důvod. Když do obchodu přišli celníci, našli velké množství stejných lahví. "Další kontrolou bylo zajištěno celkem 141 kusů lahví, které byly předány do celně technické laboratoře," doplnila mluvčí celníků.
 


Už ve středu nám ale majitel obchodu tvrdil, že alkohol mu přivezl neznámý obchodník. Majitel obchodu tvrdí, že vše koupil, protože alkohol byl levný a prodejce se mu zaručoval, že žádný metanol v lahvích není. Dokonce prý alkohol ochutnal. Rum a vodku prodával za 70 korun.
 

Lidé, kteří nás na jedovatý alkohol upozornili a sami ho pili, naštěstí nemají potíže. Zachránilo je, že rum míchali i s legálním alkoholem.
 

Další lahve nalezené v tomto obchodě celníci podrobí velmi důkladným testům v laboratoři. Jejich výsledky by měly být známy přibližně za deset dnů.

hmr / Hanuš Hanslík tn.cz / TV Nova
Reklama