Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 12. 2011

Nekupujte PYROTECHNIKU bez označení a návodu

Zábavná pyrotechnika
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Blížící se silvestrovské oslavy a s tím spojený zájem lidí o zábavní pyrotechniku nenechává klidnou Českou obchodní inspekci (ČOI). Ta proto varuje před nákupem neoznačené pyrotechniky, navíc bez návodů v českém jazyce.

Přestože v loňském roce inspektoři ČOI nezaznamenali nárůst počtu prodejců zábavní pyrotechniky porušující předpisy, doporučuje i letos inspekce lidem, aby byli opatrní při koupi dělbuchů a rachejtlí. Zejména, aby nekupovali neoznačenou pyrotechniku, bez návodů v českém jazyce, s prošlým datem použitelnosti nebo v poškozených obalech.

ČTĚTE TAKÉ:

Nebezpečná PYROTECHNIKA! Jak ji poznat?
 

Opatrní mají být lidé i při odpalování pyrotechniky. "Nedodržení návodů k použití nebo likvidaci, případně použití pyrotechnického předmětu v rozporu s návodem může mít pro všechny zúčastněné nepříjemné následky a způsobit nevratné škody na zdraví nebo majetku," upozornila mluvčí ČOI Miloslava Fléglová.
 

Stejně jako vloni bude proto ČOI společně s pracovníky Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva (ČÚZZS) kontrolovat prodejce zábavní pyrotechniky až do konce prosince. První průběžnou zprávu o výsledcích kontrol zveřejní inspekce ještě v období svátků.

krt tn.cz / Mediafax