Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.4. 2013 20:17
nové tarify

Neomezený tarif už mají všichni hlavní operátoři. Není ale pro všechny

Výčitky
Zdroj: Thinkstockphotos

Neomezený paušální tarif nabídl po operátorech Telefónica ČR a Vodafone i T-Mobile, oznámil mluvčí T-Mobile Lukáš Hrabal.

Neomezené volání a SMS do všech sítí plus jeden GB přenesených dat přijdou u T-Mobile na 749 Kč měsíčně. Naprosto stejné podmínky nabízí také Telefónica, která přišla s levným neomezeným tarifem první. Nejlevnější je zatím s 691 Kč Vodafone, který ale nabízí méně dat.
 

Telefónica oznámila nové neomezené tarify ve čtvrtek 11. dubna a následující den se potvrdily odhady analytiků, že se rozpoutá cenová válka, když s podobnou nabídkou přišel Vodafone. Dnes oznámil neomezený tarif pod názvem "S námi" i třetí z největších českých operátorů, T-Mobile, který ale již s cenou nešel dolů. Pouze dorovnal cenu Telefóniky. Nabídky všech tří operátorů jsou ovšem podmíněny tím, že se klient zaváže využívat služby operátora dva roky.
 

Tarif "S námi" je klientům T-Mobile k dispozici ve třech variantách. Zcela neomezené volání a SMS do všech sítí obsahuje jen nejdražší nabídka "S námi síť nesíť" za 749 Kč měsíčně a k tomu jeden GB dat. Prostřední "S námi 590" za 472 Kč nabízí 220 minut volání a 100 SMS do všech sítí, 300 MB dat, neomezený je pouze mimo špičku v síti T-Mobile. Nejlevnější "S námi 390" stojí 273 Kč na měsíc a zahrnuje 56 minut volání, 30 SMS do všech sítí a 20 MB dat, neomezené volání včetně SMS opět jen mimo špičku v síti T-Mobile.
 

"Tarifní zvýhodnění jsme připravovali již delší dobu v reakci na přání našich zákazníků," sdělil Hrabal. "Například zákazníkům v nižších tarifech přinášíme mnohem více volných minut a SMS do všech sítí. Převádíme také nevyčerpané jednotky do příštího období," doplnil mluvčí T-Mobile.
 

Tarify nejsou pro všechny
 

Na redakci TN.cz se ale obrátili někteří čtenáři, kteří si stěžují, že jim operátor nechce výhodný tarif poskytnout. "A když jsem chtěl změnit tarif na neomezený, který společnost Vodafone nabízí za 749,-, bylo mi řečeno, že mi to nabídnout za tuto cenu nemůžou, že už mám jednu smlouvu s nimi sepsanou a že cena pro mě by byla 901,-,“ říká Petr Plechata.
 

Podobný problém má i Jana Kačírková: "Včera naše média ovládla příjemná zpráva o snížení tarifů mobilního volání. Ihned jsem aktivovala požadovanou změnu na internetu. Od O2 jsem ale dnes obdržela zamítnutí žádosti.“

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kolik platíte za telefon?
Jste závislí na mobilu?

vrl tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.4. | 19:46 Martina
9
to je klasika...Mas smlouvu, nemas narok na zmenu v neprospech ...
13.4. | 20:36 hondarr6
0
Mam nekolik let 50% slevu u t-mobile a tohle me opravdu nervy netrha .
21.4. | 14:49 Jiří Hricišin
0
Náhlasit nevhodný komentář
A to ještě nevíte že po uplynutí dvou let, jestli nedáte písemně zrušení smlouvy šest týdnů před uplynutí smlouvy tak automaticky Vám smlouvu prodlouží na další dva roky a jen o týden se minete tak neberou zřetel na nic .Tak tohle jsou doopravdy paraziti.
14.4. | 10:53 wp2t
1
Náhlasit nevhodný komentář
2 melm Tyhle nepříjemný věci ve smlouvách - to jsou ta nejmenší písmenka na poslední stránce, pro tvoji informaci. A že to tady takhle funguje je jasné. Krásným příkladem je podobný nábor na satelitní karty pro doživotní sledování českých programů zdarma. Tam ještě fikaně vytvořili a následně zase ...
14.4. | 08:14 s920
0
Náhlasit nevhodný komentář
pukud by tento neomezeny tarif stal 400Kč tak bych nad nim uvazoval,ale 746 nebo 691 kč je stale hodně, v evropě stále platí polovic.
14.4. | 03:33 j-pavlik
0
Náhlasit nevhodný komentář
a ceny uvadeji s DPH nebo bez nej???? To nikde neuvadi.
13.4. | 21:09 wp2t
0
Náhlasit nevhodný komentář
To vypadá jako normální nábor nových zákazníků. Ty smlouvy jsou udělaný tak, že zákazník se zaváže na 2 roky - to je pro něho závazné a operátor si ve smlouvě vymíní možnost změn z jeho strany - takže až pochytaj dost ovcí, tak to zas zvednou a ještě nad normál. Vše přesně podle místních zákonů.
13.4. | 20:49 Vira Sidey
2
Náhlasit nevhodný komentář
ZROVNA DNES JSEM VOLALA NA O2 A BEZ PROBLÉMU PŘEDĚLALI TARIF NA FREE O2 PLUS A JEŠTĚ O 100 KČ LEVNĚJI DÍKY VDSL TAK JSEM OPRAVDU SPOKOJENÁ
13.4. | 20:36 hondarr6
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mam nekolik let 50% slevu u t-mobile a tohle me opravdu nervy netrha .
13.4. | 19:48 pajapa
6
Náhlasit nevhodný komentář
To je jasný-když nabízí oni-jde to ihned (přestože je platná ještě smlouva); ale když chcete něco Vy-najednou se chrání platnou smlouvou.
13.4. | 19:46 Martina
9
Náhlasit nevhodný komentář
to je klasika...Mas smlouvu, nemas narok na zmenu v neprospech poskytovatele....Jen ferovy poskytovatel zmenu provede a u mobilnich operatoru ferovost nehledejte
Obchodní sdělení

Bohemia Apple