Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Aktualizováno 2.3. 2012 21:24

Nevýhodně prodala pozemky za půl miliardy! Do vězení ale nemusí

Bývalá šéfka Pozemkového fondu, Jiřina Böhmová, do vězení nepůjde. Soud ji v pátek zprostil viny za to, že měla stát připravit nevýhodným prodejem pozemků o půl miliardy korun.

Jiřina Böhmová už byla za podobnou věc jednou odsouzena. Loni dostala podmínku, protože prodala pozemky pod stadionem Sparty o 178 milionů korun levněji. Tentokrát si přišla vyslechnout rozsudek za to, že pod cenou prodala například pozemky pod pražským hotelem Hilton v Karlíně. Státu způsobila škodu 497 milionů korun.

 

Další čtyřmilionová škoda podle znalce vznikla při prodeji pozemků pod pražským hotelem Čechie a o tři čtvrtě milionu měl přijít stát při prodeji půdy v Praze-Záběhlicích.

 

Státní zástupkyně Böhmovou obvinila, že jednala ve prospěch nových nabyvatelů a ne ve prospěch státu. Obhájce Böhmové to od začátku popírá a navrhuje svou klientku zprostit obžaloby. Jeho žádosti soud vyhověl s odůvodněním, že se skutek stal, ale nelze jej kvalifikovat jako trestný čin.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pokutu 178 milionů za nevýhodný prodej úřednice platit nemusí!

 

Proč dal stejný soud Böhmové v minulosti podmínku za nevýhodný prodej pozemků pod Spartou a teď ji netrestal? Zdůvodňuje to jinými okolnostmi, za kterých půdu prodávala.

 

Pokud by byla úřednici uznána vinnou, neunikla by vězení.

 

Žalobkyně se odvolala.

 

Ministersto financí po Böhmové požaduje, aby způsobenou škodu uhradila
 

muf s přispěním Jiřího Pánka TN.cz