Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2012 18:20
Předpověď počasí

Víkend bude studený a deštivý. Pak se k nám zase vrátí horké léto

Počasí déšť
Zdroj: Mediafax

Připravte si svetry. O víkendu se ochladí. Nezoufejte však, léto ještě neodchází. Konec srpna by měl být ještě ve znamení letních teplot.

Nadcházející víkend opanuje chladnější počasí. V sobotu v noci klesnou teploty na 10 °C a přes den, kdy bude převážně oblačno a občas bude pršet, vystoupají maximálně na 17 až 20 °C, informovala v pátek Milena Ferebauerová z ČHMÚ.


V neděli by se mělo počasí vylepšit, mělo by být jasno až polojasno. Pršet by mělo jen ojediněle, a to zejména na severovýchodě území. Noční teploty klesnou v neděli na 8 °C, ale přes den by mělo být příjemných 19 až 23 °C.


Tepla si však ještě užijeme. Zbytek srpna bude poměrně teplý, teploměry budou ukazovat kolem 23 °C, přechodně mohou vystoupat až na 29 °C. Na začátku září by se mělo ochladit, vyplývá z dlouhodobé předpovědi, kterou v pátek přinesla společnost Meteopress.

 

Léto - koupání - sluníčko
Zdroj: Mediafax


11. – 20. srpna


Od 11. do 20. srpna by mělo být nejprve jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti se mohou ojediněle objevit přeháňky. "Postupně bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami a ojediněle i bouřkami. Ráno se ojediněle vyskytnou mlhy," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Ranní teploty by se v polovině srpna měly pohybovat mezi 12 až 7 °C, uprostřed období přechodně i 16 až 12 °C. Přes den teploměry ukážou 21 až 26 °C, přechodně až 29 °C, zpočátku a koncem období 18 až 23 °C.


21. – 31. srpna


Poslední srpnová dekáda bude zpočátku také jasné až polojasná, přeháňky se podle předpovědi vyskytnou jen ojediněle. Postupně ale bude polojasno až oblačno a místy se začnou objevovat přeháňky, po ránu ojediněle mlhy. Denní teploty vystoupí na 18 až 24 °C, koncem období i na 26 °C.


1. – 10. září

 

Začátek září by měl být podle Honsové také polojasný až oblačný, místy se objeví dešťové přeháňky, ojediněle také bouřky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 13 až 8 °C, přes den mezi 18 až 25 °C.
 

tn.cz / mediafax / muf