Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 9. 2010

Odbory se s ministrem zdravotnictví Hegerem opět nedohodly

Ministr zdravotnictví Leoš Heger
Zdroj: Mediafax
Ministr zdravotnictví Leoš Heger

Zdravotnické a sociální odbory i po pondělním jednání s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) stále nesouhlasí se snižováním platů a nelíbí se jim ani představa, že by zdravotníci měli vlastní platovou tabulku, sdělil agentuře Mediafax to řekl mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň.

"Odbory stále trvají na tom, že jedinou cestou ke smíru je pro ně navyšování platů. To ale v současné ekonomické situaci není možné," řekl Sršeň.

Reklama

 

Ministr se bude dál snažit zajistit zdravotníkům speciální mzdové tabulky, které by zabránily razantnímu propadu jejich mezd. "Pan ministr věří, že cestou je právě ona speciální platová tabulka," uvedl Sršeň.

 

Odboráři na pondělní schůzce jednali také o reformních krocích ministerstva, o jeho vizích a koncepcích. S ministrem se dohodli na častějších schůzkách, další jednání je naplánované na přelom října a listopadu.

 

Zdravotnické odbory se připojí k úterní demonstraci proti snižování platů a zvažují, že vyhlásí stávku letos 15. října, nyní jsou ve stávkové pohotovosti.


PSALI JSME:

Demonstrace odborů se zúčastní asi 20 tisíc lidí

MAPA: Trasa protestního pochodu státních zaměstnanců

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax
Reklama