Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.10. 2012 18:42
on-line rozhovor

Nečas je ten nejlepší premiér, řekl jeho vyhozený poradce Joch

Roman Joch urazil prezidenta Klause
Zdroj: TN.cz
Roman Joch urazil prezidenta Klause a byl odvolán ze své funkce - ilustrační foto

Hostem on-line rozhovoru na TN.cz byl exporadce premiéra Nečase Roman Joch. Po střelbě v Chrastavě nazval prezidenta "ufňukanou bábou" a byl kvůli tomu okamžitě odvolán z funkce.

Roman Joch se včera postaral o pořádný skandál. Prezidenta nazval "ufňukanou bábou" a to mu zlomilo vaz. Premiér Petr Nečas ho obratem odvolal z pozice svého poradce. "Ničeho nelituji, svá slova bych neměnil a nebral zpět. Politik musí umět projevit odvahu pod palbou, od toho je to politik," uvedl Joch v úterý večer pro TN.cz dodal, že když slova o prezidentovi publikoval, musel s ostrou reakcí premiéra počítat.

Reklama

Co Romana Jocha k urážce prezidenta vedlo? Co si myslí o českých politicích? Jaké má vztahy s Václavem Klausem? Na to vše vám odpovídal exporadce premiéra Nečase Roman Joch.


Rozhovor

 

"Přemýšlím, jak by asi reagoval Václav Havel, kdyby se to stalo jemu. Myslím, že by celou věc zlehčoval a bagatelizoval a obrátil ve vtip. Jako konservativec jsem měl tisíc výhrad vůči Václavu Havlovi, ale taky tisíc důvodů vážit si ho. Nikdy ho nezlomili a nikdy nebyl 'cry-baby'. Alespoň ne na veřejnosti. Jenže on byl muž. Nikoli ufňukaná kremlofilní bába," napsal Roman Joch na blogu.

 

Na prezidenta Václava Klause vytáhl v pátek šestadvacetiletý Pavel Vondrouš plastovou plynovou pistoli a několikrát z ní vypálil. Incident se stal v Chrastavě v Libereckém kraji při otevírání nového mostu.

tn.cz / hru
Reklama