Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.4. 2010 21:55

Onanie není nezdravá, říká sexuolog Petr Weiss

Petr Weiss - sexuolog
Zdroj: oficiální zdroj
Petr Weiss je pro, aby se sexuální výchova na školách začala vyočovat v co nejútlejším věku

Na vaše dotazy ohledně sexuální výchovy dětí na základních školách odpovídal sexuolog Petr Weiss.

Ministerstvo školství vydalo příručku a doporučení, jak k výuce předmětu sexuální výchova na školách přistupovat.

 

"Cílem nově vydávaného metodického materiálu je upozornit na širší souvislosti sexuální výchovy, na její sociální, psychologické, biologické i etické aspekty," uvedla ministryně školství Miroslava Kopicová.

 

Kdy by měly děti začít se sexuální výchovou? Měli by o tom s nimi učitelé mluvit? Ptali jste se sexuologa Petra Weisse.

 

Například čtenářka PusinQa se ptala, zda že by měl být povolen vztah mezi učitelem a žákem, pokud nedojde k sexuálnímu styku. Odpověď sexuologa je jednoznačná: Mezi učitelem a žákem by měl být vztah pouze jako mezi učitelem a žákem - jeden učí, druhý se učí.

 

Dotaz čtenářky Hany Hubálkové zní: Chtěla bych se zeptat, jestli není moc brzo bavit se s dětmi v první třídě o sexu. Nemohly by pak toho nějak využívat? "Podle výzkumů děti, které mají sexuální výchovu ve školách, začínají se sexem později, mají méně sexuálních partnerů a více používají ochranu. Samozřejmě vždy musí být poučeni na úrovni svého věku," odpovídá Petr Weiss.

 

Čtenáře Gruega zajímal názor Petra Weisse na homosexualitu: Taky máte ten názor, že homosexualita není úchylka, ale menšinová sexuální orientace? Dle mého názoru je to stejná úchylka, jako např. pedofilie. "Myslím si, že je homosexualita menšinovou sexuální variací a pedofilie je poruchou," zní odpověď sexuologa.

 

Rozhovor

 

 PSALI JSME:

Učitelé dostanou nové příručky, jak učit sexuální výchovu

 

mra TN.cz