Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.5. 2009 21:10

Primátorka Řápková ON-LINE: Kocáb nás posouvá na východ

Ivana Řápková
Zdroj: Mediafax
Ivana Řápková je ostrou kritičkou ministra Kocába.

Hostem on-line rozhovoru tn.cz byla Ivana Řápková. Chomutovská primátorka bojuje proti neplatičům a je kritičkou ministra Kocába.

Chomutovská primátorka za ODS se proslavila tvrdým postupem proti nepřizpůsobivým obyvatelům města.

V rámci akce Záchranný kruh, který má pomoci předluženým obyvatelům Chomutova, začali exekutoři zabavovat sociální dávky lidem, kteří dluží městu za nájem.

“Oni si za svoje problémy mohou do velké míry sami, není pravda, že za to můžeme my, majorita! Od státu a měst dostávají pomocnou ruku, ale když je někdo vychováván v systému, že krást je normální, práce není rozhodně jedinou možností jak si zajistit živobytí a lhát se vyplatí, tak potom je veškerá pomoc marná,“ uvedla Řápková v on-line rozhovoru na adresu nepřizpůsobivých obyvatel.
 

Rozhovor

 

Chomutovský postup, kdy se dlužníkům exekuují sociální dávky, se nelíbí například neziskovým organizacím, ombudsmanovi a hlavně ministrovi pro lidská práva a národnostní menšiny Michaelu Kocábovi.

Kocáb je arogantní a povýšenecký

“Velice mě zaráží, že daný problém kritizují lidé, kteří nemají ani ponětí, jak těžký život je na některých sídlištích v Chomutově,“ prohlásila Řápková o kriticích postupu města. Poté si ještě rýpla do nejviditelnějšího kritika Kocába.

"Pan Kocáb by si měl konečně vyzkoušet roli politika a zkusit kandidovat v nějakých volbách. On nemá žádný mandát, žádnou odpovědnost před svými voliči, přesto je již podruhé ministrem. Proto se chová tak arogantně a povýšenecky, že pohrdá Senátem, poslanci, o starostech a primátorech nemluvě. V demokratické zemi je toto neslýchané, on nás posouvá daleko na východ,“ myslí si primátorka.

Ve čtvrtek Řápková v Senátu obvinila ministra Kocába, že stojí v cestě řešení problémů neplatičů. Nepřizpůsobiví občané totiž podle ní přestali splácet dluhy a spoléhají na to, že je ministr ochrání.

Chomutovská primátorka před časem oznámila, že chce v předčasných sněmovních volbách zkusit štěstí a z radnice si zaskočit na čtyři roky do poslanecké lavice

Ivana Řápková vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Do ODS vstoupila v roce 1997 a hned v následujícím roce se stala chomutovskou radní. Do vedení městské rady se postavila v roce 2002. Jako primátorka kandidovala v roce 2006 do Senátu, ale neúspěšně. Ivana Řápková je vdaná a má dvě dcery.

Podívejte se, jak vypadá pracovní den chomutovské primátorky

vrl TN.cz