Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 24.5. 2009 21:41

ON-LINE s kandidátem do eurovoleb Miloslavem Ransdorfem

Miroslav Ransdorf - eurovolby 2009
Zdroj: TN.cz
Europoslanec Miloslav Ransdorf

Hostem dnešního on-line rozhovoru byl kandidát ve volbách do Evropského parlamentu Miloslav Ransdorf. Omlouváme se za zpoždění, ale redakce nedokáže zaručit včasný příchod hosta.

Miloslav Ransdorf je jedničkou kandidátní listiny Komunistické strany Čech a Moravy. Do Evropského parlamentu by chtěl být zvolen podruhé. První funkční volební období mu bude končit za několik týdnů.

"Za své největší úspěchy pokládám výsledný kompromis u energetického balíčku a roamingu. Jako první místopředseda výboru pro průmysl, výzkum a energetiku jsem ovlivnil celou agendu výboru ve prospěch průmyslové sféry," řekl Ransdorf.

Kromě aktivity spojené především s funkcí místopředsedy výboru pro průmysl a energetiku se Ransdorf do povědomí veřejnosti dostal i v souvislosti s dvěma nehodami v Praze 6. Kvůli té první ho kolegové europoslanci zbavili v únoru imunity. Více TADY.

"Autonehoda není překážkou volitelnosti," odpověděl na jeden z dotazů.

Komunisté ve volebním programu slibují užší spolupráci s Ruskem a Čínou, která by měla vést k energetické stabilitě, odmítají podíl Česka na zahraničních vojenských misích a chtějí odstranit diskriminaci v pohybu osob, zboží, služeb nebo dikriminaci kvůli sociálním, věkovým i zdravotním hadicapům.

Komunisté chtějí podporovat zaměstnanost, vzdělávání, podnikatele a zastavení další privatizace. Odmítájí cizí vojska na území Česka nebo diskriminaci nových členských zemí včetně Česka.


Rozhovor

 

hav TN.cz