Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.3. 2012 13:01

Většina Čechů si podle průzkumu přeje pád Nečasovy vlády

Petr Nečas
Zdroj: Mediafax
Vláda Petra Nečase se nětěší mezi lidmi velké oblibě - ilustrační foto

Pokud by se opoziční ČSSD povedlo při nedávném hlasování o nedůvěře svrhnout kabinet Petra Nečase (ODS), 59,7 procenta lidí by to uvítalo. Ukázal to v pátek zveřejněný průzkum společnosti SANEP.

Anketa

Přáli byste si pád vlády premiéra Petra Nečase?

Hlasovalo 3122 lidí.
Více než polovina dotázaných (56,4 procenta) si také myslí, že ČSSD by měla pokračovat ve své snaze o svržení současného vládního kabinetu, a to navzdory faktu, že šlo o třetí neúspěšný pokus.

 

Nečasova vláda by měla podle mínění v souhrnu 62,2 procenta respondentů skončit svržením nebo rezignací premiéra a odchodem celé vlády. Naopak 31 procent dotázaných by preferovalo, pokud by pokračovala až do konce svého volebního období, tedy do roku 2014.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Já nahrávám, ty nahráváš! Audiozáznamy obnažují a ničí českou politickou scénu

 

Téměř polovina dotázaných (47,5 procenta) se domnívá, že nynější středopravicový vládní kabinet čeká v konečném důsledku stejný osud jako vládu Miroslava Topolánka, která padla po pátém hlasování o nedůvěře.

 

Podle názoru 59 procent lidí by případné předčasné volby byly pro Českou republiku prospěšnější než pokračování vlády pod vedením premiéra Petra Nečase.

tn.cz / mediafax / hru