Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.5. 2009 07:10

VIDEA: Vajíčková smršť na Paroubka. Táhni, křičeli na něj

Poslední středeční předvolební mítink ČSSD skončil. Vejce zaneřádila kromě politiků v čele s Jiřím Paroubkem i přihlížející.

Co stojí za házením vajíček na členy ČSSD?


Hlasovalo 22953 lidí. (Muži: 22953 | Ženy: 0)
  Ve tři hodiny odpoledne přišel na poslední pražský mítink Jiří Paroubek. Na něj i jeho spolustraníky začaly z davu létat stovky vajíček.

 

Podívejte se na videosouhrn, který ukazuje, co se dělo na Andělu.

Zdroj: TN.cz


Sešlo se zhruba 400 lidí, převážně odpůrci sociální demokracie. Davem se ozýval pískot, létaly stovky vajec a lidé skandovali Fuj! Lžeš! nebo Táhni!. Policie předvedla 16 lidí. Budou se ale ještě zabývat záznamy z kamer.

132

GALERIE: ČSSD

Zdroj: Jindřich Kodíček

CSSD-9

Hodnocení:

Paroubek se snažil na začátku projevu dav uklidnit. "Dámy a pánové, chovejte se chvíli jako slušné publikum," zaznělo z reproduktorů. Paroubek ještě všem účastníkům mítinku připomněl, že kromě nich přišlo také mnoho novinářů a celá akce se natáčí na kamery.

Podívejte se na dusnou atmosféru, která vládla na Andělu. Natočil ji reportér tn.cz.
 

Zdroj: Jindřich Kodíček


"Nebojíme se vás, vidím, že máte hodně argumentů," řekl demonstrantům Paroubek. "Vaše vztyčené prostředníčky ukazují, komu fandíte," uvedl šéf ČSSD. Naznačoval tím, že tak se občas chová šéf občanských demokratů Mirek Topolánek.

Podívejte se na reakci Jiřího Paroubka na vajíčkovou smršť.
 

Zdroj: David VaníčekParoubek, Jaroslav Tvrdík a Lubomír Zaorálek stáli před vajíčkovými nálety na tribuně, lidé křičeli, slova moderátora nebyla slyšet. Nijak se vajíčkům nebránili, jenom mlčky pozorovali, jak se do nich lidé trefují.
 

Pak promluvil k rozvášněnému davu i lídr ČSSD pro eurovolby Jiří Havel.

Zdroj: David Vaníček


Ještě než samotný mítink začal, letělo jedno vajíčko i na zpěváka Mariana Vojtka, který vystupoval těsně před proslovy politiků. Zpěvák naoplátku počastoval vrhače velmi vulgární nadávkou.

Zklamání v Holešovicích, výkaly na náměstí Jiřího z Poděbrad

Na první ze čtyř mítinků v Holešovické tržnici přišlo několik desítek příznivců ČSSD a asi pět odpůrců s transparenty.


Na reportáž Televizních novin se podívejte na videu


Zdroj: TV Nova


Jeden muž si přinesl dokonce i vejce. Protože se ale Paroubek neukázal, zklamaně odešel. Našemu redaktorovi ale řekl, že  přijde na poslední vystoupení sociálních demokratů, kde by předseda strany už chybět neměl.

Podívejte se na fotogalerii ze tří přažských mítinků ČSSD

112

Pražské mítinky ČSSD

Zdroj: Jindřich Kodíček

Špičky ČSSD pod vaječnou palbou na Andělu

Hodnocení:

Druhý mítink sociálních demokratů v Praze se nesl v duchu vaječné kanonády. Terčem se tentokrát stal Jiří Havel a Richard Falbr. Několik odpůrců strany vypustilo vzduch z kol jednoho z vozů ČSSD a podle informací našeho redaktora hodili dokonce na stoupence sociální demokracie psí výkaly.

Pražské mítinky sociální demokracie pokračovaly na náměstí Jiřího z Poděbrad. Krátce po půl druhé na místo dorazilo několik desítek lidí, kteří nesouhlasí s politikou ČSSD. Narušovali mítink pískáním, bučením a pokřikováním.

První tři mítinky bez Paroubka

Předseda strany ČSSD Jiří Paroubek se měl ve středu objevit s další částí předvolebního turné "Jistota" na čtyřech místech v Praze.

Nepřišel ale ani na jeden z prvních tří mítinků. "Jiří Paroubek už 14 dní objíždí celou republiku a nashromáždilo se mu několik urgentních žádostí o rozhovory a schůzky, takže musel dneska zrušit plánovanou účast na těchto třech mítincích. Na hlavním mítinku v 15 hodin na Andělu ale bude,“ komentoval neúčast Jiřího Paroubka na mítincích vedoucí sekce PR a marketingu ČSSD Petr Dimun.

Na poslední setkání ČSSD s občany na Andělu ale tým Jiřího Paroubka žádná zvláštní bezpečnostní opatření nechystá.

"Jako pořadatelé musíme mít ze zákona pořadatelskou službu, která má zajišťovat klidný průběh mítinku. Pokud bychom to nedělali, tak porušujeme zákon a když jako pořadatelé zajišťujeme klid, tak jen s asistencí policie,“ dodává Dimun.

Poslechněte si celý rozhovor s Petrem Dimunem

Paroubkovi odpůrci na Facebooku

Na serveru Facebooku vznikla skupina s názvem Vejce pro Paroubka v každém městě. Ve středu v deset hodin dopoledne má téměř 42 tisíc členů. Ve svém motu má text "Tato skupina by měla zorganizovat vaječný odboj započatý hrdinně v Kolíně. Zvolme si vrhače z blízkosti měst Paroubkovy volební cesty!"

Iniciátoři skupiny se obávají zneužití jejich protestních akcí ve prospěch ČSSD. V úterý se na facebooku obejvilo upozornění pro všechny členy. "POZZOR!POZOR!POZOR!POZOR!: Během dneška jsem obdržel několik anonymních telefonátů, že se SKUTEČNĚ na zítra chystá něco ve smyslu kamenů, či jiných nepokojů ze strany ČSSD, kteří se budou vydávat za protiparoubkovce a přívržence ODS. DISTANCUJTE SE OD JAKÝCHKOLI FOREM ÚTOKU!!!"

Vejce proti Paroubkovi, Facebook
Zdroj: Facebook.com


Aktivity na společenském serveru volební tým ČSSD pečlivě sleduje. "Poměrně přesně vyhodnocujeme dění na Facebooku, bohužel se tam přechází od házení vajec k návrhům na házení kameny, jsou tam výzvy, aby byli důchodci na mítincích ČSSD mláceni. To považuji za výraz naprosté bezduchosti,“ řekl Dimun.

 

Paroubek chtěl ochranku

Kvůli vaječným útokům, které provázejí Paroubkova setkání s občany od 14. května, požádal v úterý premiéra Jana Fischera o policejní ochranu. Spolehnout se ale bude muset jen na svou ochranku.

Bodyguardi předsedy sociální demokracie už zasáhli i v úterý, kdy na domažlickém mítinku odvedli ze shromáždění muže, který chtěl od Jiřího Paroubka podepsat plakát s nápisem Nezadlužujte naše děti. Více informací najdete ZDE.

Vaječné bombardování Paroubka nenechává klidnými ani členy ODS. Obávají se, že místo aby jej tím odpůrci ČSSD potrestali, udělají z předsedy strany mučedníka a původní protest proti sociální demokracii se obrátí proti pravici.

Sama ČSSD totiž z vrhání vajec ODS obviňuje. To ale Mirek Topolánek odmítá. "Odmítám jakýkoli podíl ODS na takzvaných vajíčkových útocích na předsedu ČSSD," reagoval Topolánek.

Vejce pro Paroubka


První útok syrovým vajíčkem na Jiřího Paroubka přišel 14. května na předvolebním mítinku Kolíně. Dva odpůrci ČSSD po něm hodili rajče a vajíčko. Podle aktérů útoku to byl skutečně protest.

"Ano, udělali jsme to, protože Paroubek lže a my už jsme se nemohli dívat na to, jak to lidi poslouchají a ještě si berou balónky," řekl Lukáš Botka z Kolína. Více ZDE.

Jen o dva dny později 16. května letělo vejce na Jiřího Paroubka v Plzni. Vrhač se ale minul a vysloužil si od Paroubka dokonce výtku. "Jste ubohý a trapný. Ani trefit se neumíte," komentoval jeho snahy Paroubek.

Se zlou se potázali dva mladí muži, kteří si na plzeňský mítink přinesli plato vajec. Zadržela je totiž policie.

"Vůbec nechápu, co po mně chcete, normálně jsem si koupil vajíčka, to si je ani nemohu odnést domů? To je snad zakázané, chodit po náměstí s platem vajíček?" bránil se zadržení mladík ve věku asi kolem dvaceti let, kterého na náměstí Republiky obstoupil houf strážníků i policistů. Více ZDE.

Podívejte se na video z mítinku v Plzni

Zdroj: Romana Vébrová

Vejce minulo Jiřího Paroubka také na setkání s občany v Litoměřicích.

Zdroj: YouTube.com

Nervy křehké jako skořápka

Vrhači vajec dostali Jiřího Paroubka pod tlak a ten 21. května v Písku neudržel nervy na uzdě. Při jeho proslovu prošel kolem podia muž v tmavém obleku se slunečnímu brýlemi a se slovy "Abychom to nemuseli házet," podával předsedovi ČSSD karton se šesti vejci.

Paroubek je ale nepřijal, naopak do nich kopl a vajíčka letěla daleko do davu, kde znečistila několik přihlížejících. Podrobnosti ZDE.

ina TN.cz

Diskuze

2.6. | 13:45 milvan
0
Náhlasit nevhodný komentář
peklo1: Bez platných, smyslupných a účinných zákonů se těžko zvládá cokoliv. U nás je to y extrému do extrému. Bolševik zavíral a trestal za všechno. Říkáš, že dnešní mládež nemá úctu k ničemu, ale mladý lidi jsou v každém režimu mladý lidi a vesměs vždy stejní. Za bolševika byl trestný čin ...
1.6. | 20:39 peklo1
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mladí lidé, dobře zpracovaní propagandou neslyší již na to co bylo. Nedivím se, je to jako když jim rodiče něco připomínali. Odmítají to VŠE!!! Jim stačí pár dobře zpracovaných článků, zpracované video, zfalšovaně podané dějiny (stačilo mi, jakým způsobem bylo podáno letos výročí osvobození-na ...
1.6. | 00:34 Miroslav Kameníček
0
Náhlasit nevhodný komentář
milvan....no vidíš, že umíš česky a také pěkně česky nadávat a být sprostý. A já bláha jsem vždy myslel, že ta elita národa (tedy ti co zaměstnávají lidi) je slušná- neboj se už dávno vím, že je to (až na vyjímky) naopak. Původně jsi to psal trochu jinak, ale nevadí, beru to. Není tak docela ...
31.5. | 22:53 milvan
0
Náhlasit nevhodný komentář
mmmk: dub zlůstane dubem vid? Kdyby jsi nedřepěl furt u toho počítače tady, zvedl prdel, tak by jsi si možná přestal dřepět na vedení. Jasně jsem napsal, že nikdo v tomhle státě nepodpořil střední vrstvu /produktivní lidi/ mezi které řadím i sebe. Byl jsem ochoten pracovat, odvádět daně, ...
31.5. | 21:19 Miroslav Kameníček
0
Náhlasit nevhodný komentář
milvan....netahej do toho, že gerd je ředitel světa, já chci jasnou odpověď od tebe a česky, aby všichni kdo diskuzi sledují se dověděli, jak jsi mohl změnit naši republiku.
31.5. | 20:43 milvan
0
Náhlasit nevhodný komentář
mmmk: If you speak czech but as an answer to all. Gerd you respond to the Director of the globe, stupid one.
31.5. | 20:27 Miroslav Kameníček
0
Náhlasit nevhodný komentář
milvane..... neohromuješ, nebuď idiot a piš česky jak ti zobák narostl. Vidím, že na moji otázku neumíš odpovědět, nemusíš se bát, že nebudu rozumět. Tak příště si rozmysli než něco napíšeš! Výtaho !!!
31.5. | 19:03 milvan
0
Náhlasit nevhodný komentář
gerd: If you are the stupid and he talked to you with a little better!
31.5. | 18:58 milvan
0
Náhlasit nevhodný komentář
gerd: I earn money, to have to think about what Uncle.
31.5. | 18:51 Vladimír Kopřiva
0
Náhlasit nevhodný komentář
milvan-a já přemýšlel proč ti to tak trvalo,a ty jsi hledal slovník! Zkus to japonsky,trubko!