Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.8. 2009 16:10

Po tropickém pátku se prudce ochladí

Zdroj: TN.cz

V pátek překonají teploty místy i tropickou třicítku. V sobotu se ale ochladí. Teploty místy klesnou až o 10 stupňů.

“O víkendu očekáváme velké ochlazení. Od západu k nám bude pronikat chladný vzduch. Díky tomu se budou odpolední teploty pohybovat v průměru od 17 do 22 stupňů Celsia. Nejvíce srážky potrápí lidi zejména na Moravě a ve Slezsku,“ řekla meteoroložka Dagmar Honsová.

 

V pátek odpoledne bude na území České republiky převážně polojasno až oblačno, odpoledne a večer se budou zejména v Čechách místy vyskytovat přeháňky a ojediněle i bouřky. Nejvyšší teploty dosáhnou 27 až 31 stupňů. Čeká nás doslova tropické počasí.

Předpověď počasí na pátek
Zdroj: Mediafax

“Během soboty očekáváme rapidní ochlazení a chladné západní proudění. Odpolední teploty klesnou na 17 až 21 stupňů. Někde se ale teploty mohou vyšplhat na 23 stupňů. I tak ale bude oproti pátku podstatně chladněji,“ uvedla Honsová.

Předpověď počasí na sobotu
Zdroj: Mediafax
 

Během soboty by mělo být oblačno až zataženo. Během odpoledne by ale mělo postupně docházet k protrhávání oblačnosti. Jen na Moravě a ve Slezsku by se měly intenzivní přeháňky vyskytovat po celý den.

 

“V neděli by mělo být polojasno až oblačno. Někde se mohou vyskytnout slabé dešťové přeháňky. Teploty se budou pohybovat mezi 19 až 23 stupni,“ prozradila Honsová.

Předpověď počasí na neděli
Zdroj: Mediafax
 

Další týden se počasí opět umoudří. Teploty by se měly vyšplhat až k 28 stupňů.

 

Aktuální denní předpověď počasí se dočtete také ZDE.

gib TN.cz
Reklama