Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 6. 2013
Tohle je ovšem silná káva

Bém nechápe, proč chce veřejnost trest pro Janouška za nehodu: Je to socialistický proces!

Bém a Janoušek
Zdroj: Mediafax

Poslanec a bývalý pražský primátor Pavel Bém se opět zastal svého přítele Romana Janouška, kterému za sražení ženy hrozí až 18 let vězení. A tentokrát nasadil opravdu těžký kalibr.

Nejdřív se Pavel Bém v pořadu Studio Zet nechal slyšet, že celá nehoda Romana Janouška je strašně zpolitizovaná. "Neopouštím své kamarády. Ani když se jim zrovna nedaří. V mnoha ohledech jsem konzervativní. Já jsem nikdy Romana Janouška nehodil přes palubu," tvrdí exprimátor.


Následně se Bém pozastavil nad tím, že má jeho přítel vážné zdravotní problémy. A pak to přišlo.
 


"Obávám se, zda-li se nevracíme o mnoho desítek let zpátky, kdy rozhodování justice ovlivňovalo kromě veřejného mínění také nějaké politické zadání. Kladu si otázku, zda za tím je jen mediální nebo společenská objednávka," zamýšlí se Bém.


A pak vynáší trumfové eso. "Zda, když justice začíná pracovat v kontextu společenských a mediálních objednávek, se nedopouští v nadsázce stejného zločinu jako se kdysi dopouštěli představitelé socialistického režimu, když si objednávali politické procesy,“ končí Bém Janouškovu obhajobu.


Sluší se připomenout, že nehoda Romana Janouška rozhodně není banální "ťukanec". Opilý lobbista při ní nejprve loni v březnu poškodil na křižovatce auto.


Když ho majitelka auta dohonila a chtěla karambol řešit, Janoušek ji podle obžaloby přejel a vážně zranil. A ujel. Po dopadení nadýchal přes dvě promile.


Nyní je obžalovaný z vraždy a hrozí mu 18 let. Soud by měl začít za několik týdnů.

pez TN.cz