Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.12. 2013 12:43
Propagační předměty

Pěkné Vánoce! Ministerstvo bude rozdávat kalhotky s bobrem a trenky s ptákem

Bobr a kormorán
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Na ministerstvu životního prostředí mají zřejmě smysl pro humor, nebo nevědí, za co utrácet. Jak jinak si vysvětlit, že resort vypsal zakázku za 600 tisíc na propagační předměty, mezi nimiž jsou i kalhotky s bobrem a trenky s ptákem kormoránem.

Ministerstvo životního prostředí si nechá vyrobit tisíc kusů spodního prádla s bobrem na dámské a ptákem kormoránem na pánské variantě. Je to součástí zakázky na výrobu propagačních předmětů pro kampaň Česká příroda, uvedly dnešní Lidové noviny. Ekologové to kritizují a upozorňují na to, že peníze se mohly využít smysluplněji.
 

Zakázka s předpokládanou cenou maximálně 600 tisíc korun je schvalována na poslední chvíli, aby se stihly vyčerpat peníze z letošního rozpočtu. Lhůta pro nabídky vypršela ve středu, smlouva by měla být podepsána do konce roku.
 

Vedle obvyklých propagačních předmětů, jako jsou propisky, pastelky, deštníky, omalovánky nebo samolepky, je její součástí spodní prádlo s potiskem. "Pokud bychom zůstali jen u tradičních tužek a deštníků, tak byste se určitě neptali. A když se ptáte, tak se už o naší přírodě veřejně mluví a lidé se o ni budou intenzivněji a nadto i atraktivním způsobem zajímat. A dozvědí se mimo jiné i to, že o naše bobry a velké ptáky musíme vytrvale pečovat," napsal listu ministr Tomáš Podivínský.
 


Ekologické sdružení Hnutí Duha nápad kritizuje. Jeho mluvčí Jan Piňos ho označil za "ubohý". "Ty peníze by se daly využít pro nesčíslně užitečných projektů ve prospěch přírody," uvedl. Poukázal i na to, že resort je prakticky stále řízen ODS.
 

Současný ministr byl náměstkem svého předchůdce Tomáše Chalupy z ODS, s nímž dosud některé záležitosti konzultuje.
Podivínský musel před několika dny vysvětlovat i další nákup na poslední chvíli. Rozhodl o nákupu 130 nových aut za desítky milionů korun.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejvtipnější reklama na trenky: Vánoční koledu vám tito chlapi zabimba(su)jí...

Svalnatí reprezentanti sundali i trenky: Takhle se houpali s modelkami

tn.cz / ČTK / hmr