Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.10. 2012 21:39
Smrtící alkohol

Peter přežil vlastní smrt, v krvi mu kolovalo půllitru metanolu!

Zdroj: TV Nova

Další neuvěřitelný příběh metanolové aféry se odehrál v Libštátu na Semilsku. Peter Tolaci doslova přežil svou vlastní smrt, když mu v krvi kolovalo půl litru smrtícího metanolu!

Když si v polovině září Peter Tolaci koupil barel rumu, netušil, že mu to změní život. Po jeho vypití se ocitl v nemocnici, neviděl, nemohl chodit. Otrávil se smrtícím metanolem, v krvi mu kolovalo zhruba půl litru nebezpečného jedu. Peter ale vše přežil a nyní poskytl TV Nova exkluzivní rozhovor.
 

"V pondělí mi bylo zle. V úterý jsem jen zvracel a špatně jsem začal vidět. Neviděl jsem přímo nic. Neudržel jsem se už na nohou. Neviděl jsem, kde jdu. Nic,“ prozradil TV Nova otrávený Peter Tolaci.
 

Do nemocnice ho nakonec odvezl soused a pro jeho blízké začalo peklo. "Zůstalo už jen čekat, co bude,“ řekla manželka Andrea Tolaciová. "Jeho zdravotní stav se velmi rychle zhoršoval,“ uvedl ředitel Městské nemocnice v Jilemnici Jiří Kalenský.
 

Peter měl velké štěstí, protože po tom co vypil, je zázrak, že vůbec žije. "No tak to nevím. Přes litr,“ jen krčí rameny otrávený metanolem. "Laboratorní testy prokázaly přítomnost padesáti procent metylalkoholu,“ řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
 

Peterovi tedy v krvi putovalo nejméně půllitru smrtelného metanolu. Přitom pro člověka je smrtelných už osm mililitru metanolu. Navíc je s podivem, že jeho ženě Andree, která s ním nebezpečný rum popíjela nebylo vůbec nic!
 


"Měla jsem asi tři deci. Ale ani tak to doktor nedokázal vysvětlit, kvůli čemu mi nic není. Jen jeden den jsem se trochu motala. Potom to ale přešlo,“ popsala Tolaciová.
 

Manželé chtěli ušetřit, proto si pořídili šestilitrový barel levného rumu. Ten si stáčeli do menší lahve. "Barel stál 780, nebo tak nějak. Bylo to výhodný,“ vysvětlil Tolaci.
 

Muže, u kterého si manželé Tolaciovi smrtící alkohol koupili, už zadrželi policisté. "V současné době je obviněn z nedbalostního trestného činu obecného ohrožení,“ řekla policejní mluvčí.
 


Policisté při domovní prohlídce v jeho skladech objevily 3000 litrů alkoholu s obsahem 23% metanolu. Státní zastupitelství v Semilech ho chtělo poslat do vazby, jenže soud rozhodl, že do ní nepůjde.
 

Manželé Tolaciovi ale si myslí, že by ve vazbě být měl. "Může to třeba dál prodávat,“ řekla Andrea. „Ať si to zkusí sám. Potom bude v nemocnici napíchaný na hadičku a v umělém spánku,“ dodal Peter.
 

hmr s přispěním Ivana Berky tn.cz / TV Nova