Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Aktualizováno 18.6. 2010 16:03

POČASÍ: Do Česka se ženou silné bouřky. Zasáhnou východ republiky

Bouřka - 1
Zdroj: Mediafax
Bouřka

Meteorologové varují před silnými bouřkami, které zasáhnou v pátek odpoledne a večer východ Čech, Moravu a Slezsko. V Libereckém a Královéhradeckém se očekává vydatný déšť.

"Během pátečního dne bude přes Česko postupovat oblast nízkého tlaku vzduchu, která přinese převážně velkou oblačnost, zejména odpoledne občasný déšť nebo přeháňky a místy bouřky," řekla pro TN.CZ meteoroložka Dagmar Honsová.

Ptejte se PRÁVĚ TEĎ meteorologa Františka Šopka ON-LINE

  

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 


 

Vát bude mírný jihovýchodní vítr rychlostí 2 až 5 m/s, který bude měnit směr na západní a v Čechách pak až na severozápadní. Vítr v bouřkách přechodně zesílí.
 

PODÍVEJTE SE NA PŘEDPOVĚĎ POČASÍ OD METEOROLOŽKY DAGMAR HONSOVÉ:
  

PSALI JSME:
Brambory podraží. Úrodu kazí deštivé počasí

Předpověď počasí podle minisukní: prý spolehlivěji než od meteorologů
POČASÍ: Víkend se podstatně ochladí. Maximálně 17 °C
  

Odpolední teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Pozor! Bouřky mohou být na východě území intenzivní, dopprvázené přívalovým deštěm o intenzitě kolem 30 mm a nárazy větru kolem 80 km/h.
 


 

Biometeorologická předpověď: pro všechny oblasti platí stupeň č. 1 - mírná zátěž - který umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu. Zvýšenou zátěž však mohou kvůli zvlněné studené frontě, která bude přecházet přes území České republiky, pociťovat osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaci, zejména pak s anginou pectoris.

maf TN.cz