Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 10. 2011

POHŘEB ROTMISTRA z Afghánistánu: Loučily se STOVKY LIDÍ!

Zdroj: TV Nova

Stovky lidí se dnes přišly rozloučit s Adrianem Wernerem, vojákem, který podlehl svým zraněním v bojích v Afghánistánu. Obřad se odehrál v Albrechticích na Karvinsku. Kromě pozůstalých se ho zúčastnili i vysocí představitelé armády, včetně ministra obrany.

S 32letým rotmistrem Adrianem Wernerem se dnes lidé do Albrechtic na Karvinsku přišli naposledy rozloučit. K armádě se dal před sedmi lety. Po dvou zahraničních misích v Kosovu chtěl uplatnit své dovednosti jako školitel ozbrojených složek v Afgánistánu.
 


 

"Byl to hrdina, byl to člověk, který nasadil to nejvyšší co mohl, svůj život,“ prohlásil na jeho pohřbu ministr obrany Alexandr Vondra. Rotmistrův osud zpečetila ruka jednoho z povstalců, kteří 6. července napadli předsunutou základnu v provincii Vardak. I přes jeho těžká zranění všichni doufali, že ho ještě uvidí mezi živými. Osmadevadesát dní lékaři o jeho život bojovali, minulou neděli však vyhasla i poslední jiskra naděje.
 

PSALI JSME:
Boje v Afghánistánu mají už pátou českou oběť! V Olomouci zemřel voják zraněný v červenci

 

V pláč dnes propukali všichni, kteří ho znali. Manželka, rodiče, sourozenci a kamarádi, kteří s ním sloužili vlasti. Do hodnosti poručík byl povýšen in memoriam. Adrian Werner je už pátou obětí afghánské mise. V současnosti je v Afghánistánu zhruba sedm stovek dalších českých vojáků.

TV Nova