Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.8. 2013 15:54
tajemný muž

POHŘEB Boba Černocha: Kšeftoval s drogami a zbraněmi, osud ho dohnal v troskách letadla

Rodina Černochových
Zdroj: facebook.com

Otec dvou holčiček, pilot letadla, ale také obchodník se zakázanými zbraněmi a drogami a dřívější příslušník cizinecké legie. Co byl muž, který minulou sobotu zahynul v ultralightu a tuhle má pohřeb, vlastně zač?

Bob Černoch zahynul v sobotu 10. srpna u Holešova na Kroměřížsku. Pilot ze Zlína spadl se svým ultralightem a byl na místě mrtev. S největší pravděpodobností provedl špatně manévr, při pádu se katapultoval, letadlo po dopadu začalo hořet. "Na místě mu dával první pomoc policista v civilu, rozsah zranění byl však veliký," řekla ČTK policejní mluvčí Jana Macalíková.
 

Neštěstí se stalo v rámci Čmelák show zaměřené na předvádění leteckých modelů. "Letadlo bylo ve vzduchu jen asi minutu a půl," uvedla mluvčí. Podle jejích slov vše nasvědčuje tomu, že nehoda byla vinou pilota. Věc už ale vyšetřuje letecká inspekce a kroměřížští kriminalisté.
 

Pro kriminalisty při tom není jméno Boba Černocha neznámé. Nedávno totiž navrhli státnímu zástupci podání obžaloby na tohoto muže. "Byl obviněn z nedovoleného ozbrojování a také ze dvou trestných činů souvisejících s výrobou a držením drog. Hrozilo mu až osm let vězení. Tím leteckým neštěstím ale celá věc končí," řekla ČTK Macalíková.

 

 

Policie loni v březnu v přístavku u rodinného domu při domovní prohlídce konané kvůli podezření z jiné trestné činnosti našla neobvyklé množství zakázaných zbraní. Šlo o protitankové granáty, výbušniny včetně Semtexu i o puškové a ruční granáty. Zboží pocházelo podle Macalíkové například ze zemí bývalé Jugoslávie, Ruska nebo Německa. "Kam mělo jít, se nepodařilo zjistit," doplnila mluvčí.

 

Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

Policie Boba Černocha stíhala na svobodě. Už loni jej obvinila z nedovoleného ozbrojování, letos přibylo obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a z přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Policie totiž našla také zařízení na výrobu pervitinu i samotnou drogu.

 


Bob Černoch
Zdroj: facebook.com

 

Majitelé domku prý přístavek obviněnému pronajímali, o zbraních údajně nevěděli. Podle médií Bob Černoch dříve sloužil v cizinecké legii a zbraně chtěl prodat do Afriky. Muž, kterého před týdnem na letišti dohnal osud, má pohřeb tuto sobotu 17. srpna od 11. 30 hodin v obřadní síni zlínského krematoria. Zbyly po něm manželka Renata a malé dcery Eliška a Míša.


Rodina si přeje, aby na pohřeb přišli smuteční hosté v neformálním oblečení.
 

hel tn.cz / ČTK