Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.11. 2012 22:47
Rozbroje v ODS

Pokus o puč: Chtěli svrhnout primátora Svobodu

Magistrát Praha - primátor Svoboda
Zdroj: Mediafax
Primátor Prahy Bohuslav Svoboda

Pokus o převolbu vedení pražské ODS se kritikům primátora Bohuslava Svobody nepovedl, řádná volba vedení strany v hlavním městě bude v říjnu příštího roku. Mediafaxu to potvrdili oslovení delegáti čtvrtečního regionálního sněmu strany v metropoli.

Právě sněm měl současně přinést rozuzlení napjatých vztahů mezi pražským primátorem Svobodou v pozici šéfa pražské ODS a jeho kritiky. Jednotliví členové regionální rady již po čtvrthodinovém jednání potvrdili, že se vše obešlo bez problémů a z žádné z oblastí nedošlo k návrhu na změnu programu sněmu.


Primátor ve svém projevu k delegátům zhodnotil současný debakl ODS v senátních a krajských volbách, ale také samotný vývoj v hlavním městě, kde působí ve funkci předsedy občanských demokratů rok.


"Pražany jsme například podráždili sestavením koalice ČSSD, za což přijímám i já svou část zodpovědnosti. Důvěryhodnost voličů pražské ODS, i mně samotnému, byla na bodu mrazu. Na podzim minulého roku však došlo k překvapivé výměně v rámci koalice. Naším partnerem se stala TOP 09. Poslední rok byl namáhavý, změna koalice s sebou nese svá úskalí, problémy navíc přiživuje určitá nejednotnost našeho zastupitelského klubu. Přesto jsem přesvědčen, že koalice s TOP 09 je občanským demokratům ideově bližší a pro Pražany srozumitelnější," prohlásil Svoboda a dodal, že i dnes jsou mezi občanskými demokraty ti, kteří chtějí vládnout s ČSSD a dělat, že se nic neděje.

 


Poslanec Boris Šťastný potvrdil, že na pořadu dne byla diskuse na změny ve vedení organizace. "Předsednictvo pražské ODS oznámilo, že o ničem takovém hlasovat nebude a má mandát ještě další rok, žádná volba nebyla umožněna. Samozřejmě probíhala ta debata," poznamenal Šťastný.


Problémy pražského primátora Svobody v poslední době narůstají. Podle kuloárových informací posiluje tábor Svobodových odpůrců. Během posledních dnů přišel pražský primátor o své zastánce a příznivce v Praze 4, kde ve vedení skončil starosta městské části Pavel Horálek a poslanec Marek Benda. Proti primátorovi stojí také Praha 10, Praha 11 a Praha 13.

 


Sněm projedná také volbu regionální rady pražské organizace, které končí mandát na konci letošního roku.


Občanští demokraté v metropoli současně vyjádřili podporu šéfovi strany Petru Nečasovi. Ten je zatím jediným kandidátem na předsedu ODS, o němž se bude o víkendu rozhodovat na kongresu v Brně.

tn.cz / mediafax / kos
Reklama