Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2014 17:47
Počasí jim nepřeje

Pořadatelé odpískali Jizerskou 50. Závodníci přišli o startovné 1100 korun!

Zdroj: TV Nova

Legendární lyžařský závod Jizerská 50 se nepojede. o je konečný verdikt pořadatelů známého závodu na běžkách. Lyžařům nepřeje především počasí a hlavně nedostatek sněhu.

Kvůli nedostatku sněhu a také nepříznivé předpovědi se v šestačtyřicetileté historii už popáté zruší Jizerská 50. Pro Bedřichov to znamená finanční katastrofu, hotely se vyprazdňují. Ekonomika obce je na Jizerské 50 hodně závislá. Například jeden z hotelů přišel kvůli zrušenému závodu o 160 hostů a zeje prázdnotou.
 

Zlost mají i závodníci, kteří se už v Bedřichově na závod připravují několik dní. Vynaložili kvůli tomu už kolem deseti tisíc korun. Nyní se mohou procházet sice pro prosluněném, leč nezasněženém Bedřichově.
 

Další zpráva, která závodníky příliš nepotěší, je to, že startovné, které zaplatili, propadá. Pořadatelé to svádí na vyšší moc, kterou je právě počasí. Těm, kteří budou chtít přijít příští rok, slibují slevu 300 korun z 1100, které činí startovné, a ti ostatní mají smůlu.

Jizerská 50 ale není jediný závod, který je ohrožen. Třeba osud tradiční Zlaté lyže v Novém Městě na Moravě visí na vlásku. Pořadatelé stále doufají, že jim do té doby neroztaje zásoba technického sněhu. Na víkendovou Zlatou lyži pořadatelé dokázali připravit pouze nejmenší dvoukilometrový okruh, a teď se modlí, aby do víkendu sníh neroztál.

hmr / Ivan Berka tn.cz / TV Nova