Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.11. 2012 22:23
V článku konto pro pomoc rodině

Rozloučení s Beatou a Klárou: Bílé rakve pod šedivým nebem...

Zdroj: TV Nova

V kostele svatého Cyrila a Metoděje v Březové na Uherskohradišťsku se rodina a nejbližší naposled rozloučili se sestrami Klárou (+7) a Beatou (+18) Dulínkovými, které v Lopeníku usmrtilo minulý týden auto při automobilových závodech.

Příbuzní a blízcí se sešli již ve 12 hodin před domem dívek v Lopeníku. Stovka nejbližších se pak přepravila do kostela v Březové. Po cestě se účastníci ještě zastavili na místě nehody, kde zapálili svíčky. Ve 14 hodin začal pohřeb, bylo na něm asi 500 lidí. Všichni se dovnitř nedostali, někteří stáli venku. Rodiče si přáli pohřeb bez mediální účasti.
 

Reklama

Po smuteční mši se pochod odebral ke hřbitovu, kde byly dvě bílé rakve, jedna menší a jedna větší, uloženy do společného hrobu. Na hřbitově promluvili kamarádi dívek i ředitel ze základní školy, kterou dříve navštěvovala starší ze sester a mladší tam chodila.
 

Sbírka na pomoc rodinám zabitých dívek
účet: 9427 9427/0300
variabilní symbol: 880
 

V pátek už příbuzní pohřbili v bílých rakví Karolínu (†18) a Natálii (†20). Kostel sv. Andělů Strážných v Nivnici byl zcela zaplněný. Počet lidí, kteří se s dívkami přišli rozloučit odhadoval na několik stovek. Před rakvemi dívek byla jejich velká společná fotografie a kytice, která obě rakve symbolicky spojovala. Dívky byly velké kamarádky
 

 

18

Poslední sbohem Beatě (†18) a Kláře (†7)

Zdroj: TV Nova

pohřeb

Hodnocení:

 

Všechny čtyři dívky zahynuly při jedné z rychlostních zkoušek, která vedla přes Lopeník. Závodní speciál za horizontem a v mírné zatáčce vylétl z trati a neovladatelně se řítil na skupinku šesti lidí. 
 

Beata, Klára, Natálie a Karolína střet s několikatunovým vozem nepřežily, pořadatel (21) a žena (62) skončili se zraněními nohou v nemocnici.

 


Starostové obcí Lopeník, Bystřice pod Lopeníkem, Březová, Nivnice a městem Uherský Brod vyhlásili za pomoci Nadace ADRA veřejnou sbírku na pomoc tragédií zasažených rodin. Pomoci lze přispěním jakékoliv částky na účet 9427 9427/0300, přičemž variabilní symbol je 880.
 

tn.cz / mediafax / anš
Reklama