Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2014 10:20
Hrozba záplav ustupuje

Povodňová situace: ŘEKY KLESAJÍ! Místy stále platí první povodňový stupeň

Povodně
Zdroj: TN.cz

Hladina řek v Libereckém a Královéhradeckém kraji, na nichž byl v sobotu večer a v noci po vytrvalém dešti vyhlášen třetí stupeň povodňové aktivity, už klesly. Ráno byl na tocích v této oblasti vyhlášen maximálně první stupeň, tedy bdělost, a dnes by se voda zvedat neměla. ČTK to sdělil vedoucí dispečinku Povodí Labe Jiří Petr.

Do normálního stavu se takřka vrátily vodní toky na Jesenicku a v Moravskoslezském kraji, které kulminovaly dříve a v sobotu už postupně klesaly.

 

V Libereckém kraji je na prvním stupni Jizera v Železném Brodě. Tentýž stupeň platí také na čtyřech místech v Královéhradeckém kraji. Od sobotní noci, kdy vodohospodáři vyhlásili třetí stupeň ohrožení na Labi ve Špindlerově Mlýně, přehradě Labská a stanici Vestřec, však hladina Labe a Stěnavy výrazně opadla. Vzhledem k tomu, že přestalo pršet, čekává se další její pokles.

 

V sobotu ještě platil první a v jednom případě i druhý stupeň u toků na Jesenicku, do dnešního rána však byl prakticky všude odvolán. První povodňový stupeň, tedy bdělost, platí už jen na Stříbrném potoce v Žulové, i zde však jeho hladina pomalu klesá, zjistila dnes ČTK z informací Českého hydrometeorologického ústavu.

 

Všechny řeky jsou v normálním stavu v Moravskoslezském kraji. Ještě v sobotu večer se první stupeň povodňové aktivity, tedy stav bdělosti, držel například na Ostravici ve Frýdku-Místku nebo Odře v Bohumíně na Karvinsku, během noci ale voda opadla i tam. Vyplývá to z informací na internetových stránkách podniku Povodí Odry.

tn.cz / ČTK