Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.11. 2014 20:53
okolí je uzavřené

Požár zničil hotel u kolonády v Mariánských Lázních

Zdroj: TV Nova

Rozsáhlý požár zničil starý opuštěný hotel na Mírovém náměstí v Mariánských Lázních, hořet v jeho třetím patře začalo kolem půlnoci, pod kontrolu se podařilo situaci dostat až ráno. V objektu se postupně zřítily stropy, okolí hotelu je uzavřeno.

Hořet ze zatím nezjištěných příčin začalo kolem půlnoci ze soboty na dnešek, a to pod střechou objektu ve třetím patře. "Postupně se oheň dostal do všech pater, začaly se propadat stropy, je to komplet vyhořelé," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

 

Na místě požáru v noci na neděli zasahovalo přes deset jednotek, tedy zhruba 50 hasičů, nyní zůstává na místě 25 hasičů, předpokládají dohašování po celou neděli.

 

Hasiči museli použít výškovou techniku, tedy dva automobilové žebříky a dvě plošiny. Vodu na hašení brali z nedalekých jezírek v parku u kolonády. Podle Kasala se pod jedním z hasičů uvnitř objektu propadlo schodiště, byl se zraněním převezen do nemocnice, kde zůstává hospitalizován.

 

 

Pod kontrolu se objekt podařilo dostat ráno, uvnitř ale stále zůstávají ohniska. Vyšetřovatelé zatím do budovy nevstoupili, také bude nutné posouzení statikem. Zatím není možné vyloučit, že v objektu během požáru někdo byl.

 

"Jde o hotel, který je už řadu let zavřený, nachází se ale v nejhustší zástavbě přímo na dohled od kolonády," uvedl Kasal. Kvůli události je uzavřeno celé okolí, odvedena městská hromadná doprava.

 

Požár zničil hotel v Mariánských lázních
Zdroj: ČTK

 

Podle starosty Mariánských Lázní Zdeňka Krále se jedná o lázeňský dům Rozkvět, který už byl několik let opuštěný. "Střídal majitele, poslední, co vím, byl z Ruska," řekl ČTK starosta. Podle něj jde o jednu z asi pěti ruin, které v centru Mariánských Lázní na rekonstrukci čekají. "Několikrát jsme tam přes stavební úřad nařizovali zabezpečovací práce, protože padaly dolů kusy fasády," uvedl Král. Podle něj byl nyní hotel celý zabalen do látky, aby nehyzdil okolí.

 

PSALI JSME:

Muž uvízl na ledu! Chtěl si zkrátit cestu z hospody

Budovu rozhlasu v Paříži zachvátil požár! Vysílání přerušili

Požár trafostanice u Mladé Boleslavi! Tisíce lidí bez elektřiny!

Muž zapálil chalupu. Když mu žena nabídla pomoc, oslepil ji!

TN.cz / ČTK / vem