Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.12. 2009 11:00

Pozor na tyto nebezpečné léky. Z lékáren musí zmizet

Lék, který je závadný
Zdroj: oficiální zdroj
Lék, který musí zmizet z lékáren.

Státní ústav pro kontrolu léčiv stahuje z trhu léčivé přípravky Magnesii lactici a Calcii carbonici.

Pokud máte doma léky Magnesii lactici a Calcii carbonici, měli byste je okamžitě přestat používat a vrátit do lékárny. Pokud předložíte účtenku, lékárna vám peníze vrátí.

 

Úřad nařídil stáhnout léky kvůli podezření z mikrobiálního znečištění. "Nejedná se o přímé ohrožení zdraví pacientů, není však možné vyloučit individuální reakce při užívání těchto léčivých přípravků," uvedla mluvčí SÚKL Veronika Petláková.

 

Stahována jsou léčiva tbl. Magnesii lactici 0,5 GLO, tbl., 100x500 mg, kód SÚKL: 88630, všechny šarže a tbl. Calcii carbonici 0,5 GLO, tb., 100x500 mg. kód SÚKL: 88663, všechny šarže, držitele rozhodnutí o registraci, společnosti PharmDr. Radim Bakeš - Galenická laboratoř Ostrava.

 

Přípravek Magnesii lactici se užívá při prokázaném nedostatku hořčíku a při léčbě funkčních příznaků úzkostných stavů s prohloubeným dýcháním.

 

Lék, který je závadný
Zdroj: oficiální zdroj
Přípravek Calcii carbonici se užívá k doplnění hladiny kalcia. U starších lidí je možné ho užívat s vitamínem D na ochranu před zlomeninami. Léčebných účinků se využívá při poruchách hospodaření s vápníkem, při řídnutí či měknutí kostí.

 

Užívá se také při alergických stavech, kdy otoky jsou způsobeny zvýšenou propustností kapilár, dále při zvýšené nervosvalové dráždivosti a k urychlení hojení zlomenin.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.12. | 13:21 Antonín Jež
0
To snad nemůže být ani pravda, že se do lékáren dostanou léky,které jakým koliv ...
18.12. | 14:03 Jano Jotaka
-1
No to si snad fakt dělají srandu, ne? My to užíváme celá rodina, a co s tím co ...
14.1. | 05:40 Mirek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ministerstvo zdravotnictví dovolí,aby do lékáren byly dodávány škodlivé léky. Co na to hlavní hygienik Vít ?? Ten chlap je zadarmo drahý. Co na to soudruh Julínek ?? Ten se nacpal do Všeobecné pojišťovny a je za vodou,darebák........
18.12. | 14:03 Jano Jotaka
0
Náhlasit nevhodný komentář
Proč nenapíšou o jaké mikrobiální kontaminace jde?????
18.12. | 14:03 Jano Jotaka
-1
Náhlasit nevhodný komentář
No to si snad fakt dělají srandu, ne? My to užíváme celá rodina, a co s tím co mám doma, když už nemám účtenky? To snad není pravda. Víte aspoň někdo něco více? Třeba o jaké mikrobiální znečištění jde a v jaké míře? já to prostě kašlu a doberu to. A po novém roce půjdu zas na střevní sprchu, co mi ...
17.12. | 19:04 dar1ja
0
Náhlasit nevhodný komentář
To si dělají fakt srandu...já tyhle léky jím už 15let ...a jako co teď ???????????????????????????????????
17.12. | 13:21 Antonín Jež
0
Náhlasit nevhodný komentář
To snad nemůže být ani pravda, že se do lékáren dostanou léky,které jakým koliv způsobem mohou ohrozit naš zdraví. Já sice chápu, že spusta zástupců výrobců léčiv se snaží o to, aby cestou lékařů nám byli předepisovány jejich léky a lékarný je pak musejí objednávat a vydávat, ale jak je vůbec možné ...