Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 9. 2013
konec prázdnin

Pozor: V pražské MHD se změnily jízdní řády!

MHD
Zdroj: Mediafax
Změny v MHD (ilustrační foto)

V rámci pražské MHD dnes začaly platit poprázdninové jízdní řády. Zkrátily se intervaly spojů, zrušena byla jedna linka a začíná výluka kvůli rekonstrukci tratí ve Vysočanech a Hloubětíně.

V tramvajové dopravě se obnovuje provoz linek 4 a 6, tramvaj číslo 16 pojede opět ve špičkách pracovních dnů až na Sídliště Řepy. Linka 2 je stále mimo provoz kvůli výluce v Praze 6.
 

Pokračuje nebo začíná několik výluk. Tramvaje dále nepojedou v Praze 6 v Evropské ulici a křižovatce Prašný most, a Praze 2 a 10, kde až do konce října bude přerušen provoz v úseku Náměstí Míru - Koh-i-noor. Nově kvůli opravě trati nepojedou tramvaje v úseku Harfa - Starý Hloubětín. Provoz tu bude přerušen ode dneška do 13. listopadu.
 

Intervaly autobusových linek, které byly před prázdninami omezeny, se také zkracují. Linky 107, 143 a 176 vyjedou s ohledem na zahájení podzimního semestru vysokých škol v plném provozu až od 16. září.
 


Obnoven bude provoz školních autobusů. Kvůli nízkému využití se ruší linka 568, která jezdila mezi zastávkami Sídliště Zličín a Za Slánskou. V Praze 8 naopak začne nově jezdit školní linka 575 z Náměstí J. Berana na Sídliště Čakovice. Linka 570 bude kvůli minimálnímu vytížení zkrácena a pojede jen v trase Pitkovice - Na Vartě.

 

tn.cz / ČTK / anš