Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Aktualizováno 8.1. 2011 13:13

Hulinský zůstává v čele pražské ČSSD

Petr Hulinský
Zdroj: Mediafax
Předsednický post obhajuje Petr Hulínský.

Poslanec Petr Hulinský obhájil v sobotu na krajské konferenci post šéfa pražské ČSSD, protikandidátem byl odpůrce velké koalice v metropoli Jiří Dienstbier mladší. Mediafax o tom informoval člen vedení ČSSD v metropoli.

 Dosavadní šéf pražské ČSSD získal 104 hlasů, jeho odpůrce Dienstbier mladší 48.

 

Volba nového vedení pražské ČSSD probíhala za zavřenými dveřmi. O průběhu volby sociální demokracie neinformovala, Hulinský novináře do Kulturního domu Barikádníků ve Strašnicích nepustil.

 

Nominaci na post předsedy pražské ČSSD získali také první náměstek primátora Karel Březina nebo předseda organizace v Praze 3 Michal Kucián. Březina však kandidaturu před hlasováním stáhl.

 

Protikandidát Hulinského pražský volební lídr Dienstbier mladší odstoupil na začátku listopadu loňského roku z vyjednávacího týmu ČSSD, který řešil možnou koalici s ODS na magistrátu. Právě kandidát na křeslo primátora za ČSSD, která v Praze skončila v komunálních volbách jako třetí, již několikrát uvedl, že vstupem do koalice s 'kmotrovskou' ODS se jeho strana zdiskredituje.

 

Dosavadní šéf pražské ČSSD Hulinský před straníky obhajoval velkou koalici ODS a ČSSD na magistrátu. Podle něj kritiku na vedení magistrátu nelze brát vážně.

 

Pražská ČSSD v sobotu rozhodne také o nominaci jednoho z kandidátů na post předsedy sociální demokracie. O ten se utkají především statutární místopředseda strany Bohuslav Sobotka a jihomoravský hejtman Michal Hašek. Právě ten podle spekulací některých členů pražské organizace získá podporu hlavního města. Oba politici přijedou svým straníkům na krajskou konferenci představit, jakou vizi ČSSD nabízí.

 

Sjezd sociální demokracie, na kterém si delegáti zvolí nové vedení strany, se uskuteční v březnu v Brně.

Mediafax