Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 7. 2012
Spořivý politik

Pražský zastupitel Hurda (ODS) si ušetřil na vilu za 25 milionů

Pavel Hurda
Zdroj: Mediafax

O vilu za 25 milionů korun rozšířil pražský zastupitel Pavel Hurda (ODS) seznam svých nemovitostí. Dům prý zaplatil ze svých úspor. "Jsou to moje peníze, moje peníze," tvrdí Hurda.

Hurda přitom již vlastnil dům v Lipencích a Českém Krumlově. Podle smluv částku za novou vilu v Praze zaplatil politik ODS okamžitě. Tvrdí, že peníze si vydělal svým podnikáním.
 

Statisícové odměny však inkasuje i v několika firmách, kde má Praha podíl, informoval v neděli server Aktuálně.cz.
 

Jako majitel Paláce Akropolis je navíc příjemcem grantů z magistrátu a Prahy 3. Od roku 2006 do roku 2013 by se do jeho kulturního střediska z veřejných peněz mělo dostat celkem přes 80 milionů korun.
 

"Mně je 66 let, první svojí firmu jsem založil v roce 1990, v té době jsem byl, jestli ne zámožný, tak určitě ne nemajetný. Jsou to moje osobní peníze," vysvětlil Hurda v rozhovoru pro Aktuálně.cz, z čeho vilu zaplatil.
 

[IMAGEBOX_607701]Kdo z vás to má? Poslanci přiznávají majetek a dary

[IMAGEBOX_607701]


"Jsou to peníze z mého dvacetiletého podnikání. Já mám asi dvacet firem. Jsou to moje peníze, moje peníze," dodal.
 

Část peněz si prý řádně vydělal, část i zdědil po matce. "Ani jedna jediná koruna není z peněz veřejných grantů. Jestli myslíte peníze z grantů, tak žádné moje firmy granty nedostávají, vyjma společnosti z Paláce Akropolis a ta společnost mi ještě dluží peníze, protože ji léta podporuju," vysvětlil.

fim tn.cz / Mediafax