Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.10. 2009 13:34

PŘEDPOVĚĎ: Oteplí se, zítra až 7 °C. Na horách ale sníh zůstane

Počasí na neděli
Zdroj: Mediafax

Od příštího týdne se venku oteplí. Ubude i srážek, nemělo by tolik sněžit. Sníh na horách ale neroztaje.

Přívaly sněhu a silný vítr, které v minulých dnech zasáhly hlavně sever a severovýchod republiky, dál komplikují situaci v dodávkách proudu, v silniční i železniční dopravě. Více ZDE.


Počasí se zasloužilo i o časný začátek lyžařské sezony na českých horách. Přestože se příští týden má začít oteplovat, na horách by měl sníh zůstat. Podmínky na lyžování, hlavně běžkové, budou ideální. KDE už se LYŽUJE, se dočtete TADY.


Poslechněte si předpověď na další dny:

V sobotu bude v České republice zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo deštěm se sněhem, srážky budou v polohách nad 500 m přecházet ve sněhové. Na horách by ale během dne nemělo napadnout více než 8 centimetrů.


“Nejvyšší teploty přes den dosáhnou 1 až 6 stupňů Celsia, V tisíci metrech nad mořem se budou pohybovat pouze kolem -1 stupně,“ řekla meteoroložka Dagmar Honsová.


I v neděli bude oblačno až zataženo. Přeháňky se budou vyskytovat už jen místy. Odpolední teploty se budou pohybovat od 3 do 7 stupňů. Na horách napadne maximálně šest centimetrů sněhu.


“Od pondělí u nás začne počasí ovlivňovat tlaková níže od západu. To znamená, že bude ubývat oblačnosti. A také srážky by se měly vyskytovat jen ojediněle. Přes den by mělo být polojasno až oblačno. Po ránu se můžou tvoři i mlhy. Odpoledne bude až 8 stupňů. Na horách by se měly teploty pohybovat kolem bodu mrazu,“ uvedla Honsová.


Od pondělí do čtvrtka očekáváme převážně polojasnou oblohu. Po ránu se mohou tvořit mlhy, které se někde budou držet i celý den. “Ranní teploty klesnou až k -3 stupňům. Na horách bude až - 7,“ dodala Honsová.
 

Odpolední teploty budou stoupat až k 12 stupňům.

Počasí na neděli
Zdroj: Mediafax

 

 

gib TN.cz