Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.8. 2014 08:17
Bude chladno

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Ani o víkendu se letní teploty nevrátí!

Počasí
Zdroj: Mediafax

Ani víkend podle meteorologů z ČHMÚ nebude příliš připomínat vrchol léta! Připravte si deštníky a teplejší svrchníky.

Víkend zkrátka bude chladný. "Za studenou frontou, která bude v sobotu a v noci na neděli přecházet přes naše území, se přechodně rozšíří hřeben vysokého tlaku vzduchu od jihozápadu," píší meteorologové z ČHMÚ. 

 

Pátek


V noci skoro jasno až polojasno, k ránu ojediněle mlhy. Přes den skoro jasno až polojasno, během dne až oblačno, na Vysočině a ve východních Čechách místy přeháňky a ojediněle i bouřky, jinde srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C, na Šumavě až 17 °C. V noci slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno, přes den mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.

 

Sobota


Oblačno až polojasno, místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na východě až 24 °C. V noci slabý, přes den mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s.

 

Neděle


Oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle bouřky. K večeru ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. V noci slabý, přes den mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

pet TN.cz