Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 16.12. 2013 14:25
Jak bude?

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ: To budou Vánoce! Počasí nám je pořádně pokazí! Co nás čeká?

Zdroj: TV Nova

Počasí jako by se zbláznilo. Zatímco na Blízkém východě bojují s přívaly sněhu, který zde napadl po mnoha letech, v egyptské metropoli údajně dokonce po více jak sto letech, a severovýchodem Spojených států se během víkendu převalila rozsáhlá sněhová bouře, v srdci Evropy není po zimě ani stopa. Bude to tak i tento týden?

V těchto dnech k nám proudí teplý vzduch od jihozápadu, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Příští dva týdny bude v České republice tepleji, než je koncem roku běžné. První polovina ledna bude teplotně kolem normálu. Srážek bude méně než obvykle, a to zejména v první polovině čtyřtýdenního období. Vyplývá to z měsíčním výhledu počasí.

 

V příštím týdnu by se podle výhledu denní teploty mohly pohybovat od dvou do zhruba pěti stupňů Celsia, ve vánočním týdnu od jednoho do čtyř stupňů. V noci bude zřejmě mrznout.

 

 

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ DO NEDĚLE 22. 12.:

 

Pondělí
V pondělí bude jasno až polojasno, na Moravě místy nízká oblačnost nebo mlhy. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, při nízké oblačnosti nebo mlze kolem 1 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 3 °C, uvádí ČHMÚ.

 

Úterý
Zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, ojediněle mrholení nebo mrznoucí mrholení, zejména na Moravě. Na horách a místy i v nižších polohách jasno. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, na horách až 6 °C.

 

Středa
Bude zataženo s nízkou oblačností, hrozí i mlhy. Ojediněle mrholení nebo mrznoucí mrholení. Místy, zejména na horách polojasno. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, na horách až 5 °C.

 

 

Čtvrtek
Zataženo až oblačno, místy mlhy, ojediněle polojasno. Na západě místy, jinde ojediněle slabý déšť nebo mrholení, ojediněle i mrznoucí srážky. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, v Čechách místy až 5 °C.

 

Pátek až neděle
Zataženo až oblačno, mlhavo, místy občasný déšť nebo mrholení, na horách přechodně srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C.


A všechny zajímá, jak bude na Štedrý den. Tato informace ale nikoho nepotěší. Bude poměrně teplo a možná i zaprší. "O Vánocích očekáváme spíše velkou oblačnost tedy zataženo až oblačno, s tím že se budou vyskytovat srážky dešťové, které na horách mohou mít charakter sněhu. Teploty budou v noci kolem nuly, přes den potom poměrně teplo mezi jedním až šesti stupni Celsia," říká Josef Hanzlík z ČHMÚ.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejúžasnější čepice na zimu: Tuhle pecku musíte mít!

Pavelková nakupovala na zimu: Oblečení na lyže ji stálo 45 tisíc!

ana tn.cz / ČTK