Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.4. 2012 07:37

Předpověď počasí na pondělí 16. dubna. Bude pršet a ochladí se

Zdroj: Snídaně s Novou

Slunného počasí se dnes asi nedočkáme. Bude zataženo s deštěm a ochladí se. Ve vyšších polohách bude padat déšť se sněhem.

V pondělí bude v Čechách zataženo s deštěm, který se bude mísit v polohách nad 500 m n.m. se sněhem. Na Moravě a ve Slezsku bude pršet, večer v nadmořských výškách nad 1000 m také sněžit. Srážky budou místy trvalejší, na horách i vydatnější.
 

Nejvyšší teploty se budou během dne pohybovat mezi 4 až 8 °C, na jihovýchodě se vyšplhají až na 11 °C. Během odpoledne se začne od severozápadu ochlazovat, v 1000 m na horách mohou teploty klesnout na -1 °C, v Beskydech ukáže rtuť v Celsiově teploměru na kladnou trojku.
 


 

Vát bude mírný severozápadní vítr o rychlosti mezi 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách v severní části republiky mohou větrné nárazy dosáhnout rychlosti 20 m/s, k večeru se zklidní.
 

Meteorologé upozorňují i na sněhové jazyky, které se mohou na horách místy tvořit. Na severním návětří zejména Jeseníků, Krkonoš, Jizerských a Orlických hor a Šumavy se vyskytnou vydatnější, většinou sněhové srážky. Odpoledne bude v Čechách směrem od západu ustávat déšť i sněžení, zmenší se také oblačnost. Tlaková tendence: mírný až slabý vzestup.
 

cob tn.cz / Mediafax