Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Publikováno 30. 7. 2010

Předpověď počasí na srpen: Nejdříve ochlazení, poté tropy

Letní počasí v Praze, ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
První srpnový den budou teploty atakovat ticet stupňů Celsia

Pro všechny ty, kteří podlehli pesimismu a přestali věřit, že by snad v Česku ještě do konce prázdnin mohlo zavládnout letní počasí, mají meteorologové dobrou zprávu. Jak sdělila meteoroložka Dagmar Honsová, už na počátku srpna začnou teploty opět atakovat 30 stupňů Celsia.

"Čeká nás poměrně příjemný srpen. Na své by si tak opět měli přijít milovníci letního počasí, obavy ale nemusí mít ani ti, kterým nesednou příliš vysoké teploty, kterým Česko čelilo až do poloviny července. V první dekádě by teploty až na výjimky neměly spadnout pod 30 stupňů Celsia," nastínila Honsová vývoj počasí v následujícím měsíci.
 

PSALI JSME:

O víkendu bude krásně, pak se počasí na 14 dní pokazí
 

Na návrat letního počasí si však Češi budou muset pár dní počkat. Přestože slunečno a tropické třicítky slibují meteorologové už o tomto víkendu, na začátku příštího týdne se opět mírně ochladí. Od pondělí až do čtvrtka se totiž obloha zatáhne na oblačno až polojasno a teploty spadnou na 19 až 24 stupňů Celsia. Místy se objeví i přeháňky a ojediněle i bouřky.
 

POSLECHNĚTE SI PŘEDPOVĚĎ POČASÍ DO 10. SRPNA OD METEOROLOŽKY DAGMAR HONSOVÉ:


 

Už od pátku se ale opět vyjasní, meteorologové očekávají polojasno až skoro jasno. Také přeháňky či bouřky už se objeví nanejvýš ojediněle, a to při přechodně zvětšené oblačnosti. Teploty se vrátí na letních 24 až 30 stupňů Celsia.
 

PODÍVEJTE SE NA METEORADAR A AKTUÁLNÍ POČASÍ
 

Počasí by se přitom nemělo pokazit ani ve druhé srpnové dekádě. Více oblačnosti a srážek meteorologové očekávají teprve kolem 16. srpna. Rtuť teploměru však bude i nadále stoupat poměrně vysoko, teploty se budou pohybovat v rozmezí od 23 do 28 stupňů Celsia, přechodně dosáhnou i tropických 30 stupňů Celsia.
 

Konec srpna by pak měl být ve znamení polojasné až oblačné oblohy a lokálních přeháněk či bouřek. Denní teploty se dostanou na 22 až 27 stupňů Celsia.

 

tn.cz / Mediafax