Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2014 12:54
zima nebo jaro?

PŘEDPOVĚĎ: Přijde ještě vůbec zima? Meteorologové tvrdí, že ano

Zdroj: TV Nova

Skoro to vypadá, jako by letos žádná zima ani neměla přijít. Nejinak tomu bude i tento týden - budeme si připadat spíše jako v březnu. Ale vítat jaro je ještě hodně předčasné. Meteorologové tvrdí, že zimy a sněhu si ještě užijeme, jen trochu později.

Takřka jarní počasí si budeme užívat převážnou část týdne, která bude ve znamení nadprůměrných teplot. Mírné ochlazení přinese až víkend. Co je to za zimu, říkáte si? Ano, je nezvykle teplá a mírná, ale není to zase až taková výjimka. "Podobně vysoké teploty v tomto období přinášely naposledy roky 2007, 2005 a 1999," upozorňuje meteoroložka Dagmar Honsová.
 

Ty, kdo si stýskají po bílé zimě, může uklidnit fakt, že i v těch teplých letech zima nakonec udeřila. "Ano, i poté ještě zima přišla, takže jaro ještě ani letos nevyhlížejte," uklidňuje Honsová. Na tento týden ale žádnou velkou zimu nepředpovídá, přestože víkend bude už trochu chladnější. Dokonce ani výhled na první dvě třetiny ledna nijak mrazivý není...
 

 

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA TÝDEN
 

V úterý bude oblačno až zataženo, ojediněle slabý déšť. Postupně od západu ubývání oblačnosti na polojasno nebo jasno. Nejvyšší teploty 7 až 11 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 3 °C. Mírný jižní vítr 2 až 6 m/s.
 

Ve středu bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 7 až 11 °C. Jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.
 

Ve čtvrtek bude převážně oblačno, místy přeháňky. Noční teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 7 až 11 °C. Jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.
 

V pátek bude oblačno, místy přeháňky. Noční teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Západní vítr 4 až 8 m/s.
 

V sobotu bude polojasno až oblačno, na horách ojediněle sněhové přeháňky. Noční teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 3 až 7 °C. Západní vítr 1 až 5 m/s.
 

V neděli bude většinou polojasno. Noční teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 2 až 6 °C. Jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.
 

 

VÝHLED POČASÍ OD 13. DO 20. LEDNA
 

Polojasno až oblačno. Ojediněle mlhy nebo mrholení. Ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 3 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty +2 až +7°C.

tn.cz / gar
Reklama