Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.10. 2009 08:15

PŘEDPOVĚĎ: Sněžit bude celý den. Oteplí se až příští týden

Počasí na sobotu 17. října
Zdroj: Mediafax

Podle předpovědi počasí se oteplení dočkáme až v polovině příštího týdne. Sněžit bude celý pátek.

Na Česko udeřila zima. Desítky tisíc lidí jsou bez proudu, tepla, vody... Zavírají školy a školky, firmy nemohou vyrábět. V Krkonoších řádí orkán a hrozí laviny. Více si o kalamitě přečtěte tady.

 
Všichni teď s napětím čekají na předpovědi meteorologů. A ty zatím nejsou moc radostné - zima a sněžení potrvá i v pátek. Větší oteplení meteorologové hlásí až od příštího týdne, kdy by mohly teploty vzrůst na 15 stupňů Celsia.


Na aktuální vývoj počasí jste se mohli ptát v on-line rozhovoru meteoroložky Dagmar Honsové. Její odpovědi si můžete přečíst ZDE.


Mírně oteplovat se sice začne už dnes, ale rtuť teploměru se nejspíš ve srovnání se včerejškem nevyšplhá o více než jeden stupínek. Bude zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo déšť se sněhem. Od 500 metrů nad mořem bude sněžit. Nejvyšší teploty se budou pohybovat od jednoho do pěti stupňů. Foukat bude mírný západní až jihozápadní vítr o síle dva až šest metrů za sekundu.


"Podle numerických modelů očekáváme o páteční noci a v pátek přes den výraznější srážky právě v Čechách - na severozápadě území může od poloh nad 400 metrů nad mořem napadnout až 20 cm sněhu, v Krušných horách až 40 centimetrů," sdělila meteoroložka Dagmar Honsová.

 
O víkendu by mohly skrz mračna proniknout první sluneční paprsky. Průměrné noční teploty budou nicméně stále klesat o víkendu pod bod mrazu. Nad nulu se zřejmě znovu vrátí až v noci z úterý na středu.


Předpověď na další týden však slibuje zlepšení. Od pondělí do čtvrtka už meteorologové předpovídají polojasno jen s občasným deštěm. Oteplovat se má z víkendových pěti stupňů postupně až na 15 stupňů Celsia příští pátek.

vrl tn.cz / ČTK