Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.12. 2011 14:19

Předseda pražské ČSSD Petr Hulinský rezignuje!

Petr Hulinský nařčen z korupce
Zdroj: Mediafax
Petr Hulinský

Předseda pražské organizace ČSSD Petr Hulinský složí svou funkci, tvrdí, že odchod sám navrhnul. Strana příští týden určí, kdo ho bude zastupovat, potvrdil v pátek první místopředseda ČSSD Michal Hašek.

"O rezignaci hovořil sám Petr Hulinský na schůzi grémia dnes ráno," řekl Mediafaxu Hašek.

Hulinský k tomuto kroku přistoupil, aby uklidnil současnou situaci. Funkci opustí příští týden, vedení krajské organizace určí, kdo ho bude zastupovat do krajské volební konference.

"Tento můj návrh vycházel také z předchozích jednání s předsedou strany Bohuslavem Sobotkou a statutárním místopředsedou Michalem Haškem a byl také projednán na předsednictvu krajského výkonného výboru," potvrdil sám Hulinský.

Místopředseda pražské organizace Karel Březina současně uvedl, že ČSSD v metropoli vítá jednoznačnou výzvu všem představitelům strany, aby veškerou vnitrostranickou polemiku řešili na půdě sociální demokracie.

ČTĚTE TAKÉ:
Hulinský: Praha musí přísněji bojovat proti korupci!


Politické grémium sociální demokracie po svém pátečním jednání Hulinskému samo doporučilo, aby na funkci předsedy krajské organizace v Praze rezignoval.

"Politické grémium doporučuje předsedovi krajského výkonného výboru ČSSD v Praze, aby rezignoval na funkci předsedy krajské organizace. Doporučuje také klubu zastupitelů za sociální demokracii v zastupitelstvu hlavního města Prahy provést změny ve vedení klubu zastupitelů," uvedl po jednání předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Proti předsedovi pražské organizace strany v posledních týdnech ostře vystupoval místopředseda sociální demokracie Jiří Dienstbier. Ten chtěl na jednání grémia dokonce přijít s návrhem na vyloučení Hulinského z ČSSD. Nakonec se však spokojil s doporučením k jeho rezignaci.

"Já si myslím, že to usnesení otevírá prostor pro velmi potřebné změny v pražské organizaci sociální demokracie a dává snad naději na to, že sociální demokracie bude v Praze důvěryhodná," okomentoval Dienstbier závěry jednání.

tn.cz / mediafax / hur