Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.3. 2011 21:57

PŘEKVAPENÍ! RATH i ŠKROMACH se vzdali kandidatury na prvního místopředsedu!

David Rath
Zdroj: Mediafax

Středočeský hejtman David Rath se v pátek večer vzdal své kandidatury na prvního místopředsedu strany. Soudí, že post si zaslouží úspěšnější kandidát.

"Já jsem vždycky ctil jasné a srozumitelné volební výsledky," vysvětlil hejtman Rath a následně prohlásil, že se vzdává své kandidatury. Na postu prvního místopředsedy by si totiž přál někoho úspěšnějšího.

 

"Chodím se učit k těm, kteří jsou úspěšnější než já. A severní Morava je úspěšnější než střední Čechy," vysvětlil Rath. Nepřímo tak podpořil Lubomíra Zaorálka.

 

PSALI JSME:

Šéfem ČSSD byl zvolen Bohuslav Sobotka

 
Své kandidatury se vzdal i Zdeněk Škromach. Křeslo by mělo podle jeho slov patřit jihomoravskému hejtmanovi Michalu Haškovi, zvoleného předsedu Bohuslava Sobotku zkritizoval, že mu funkci sám nenabídl.
 
"Čekal jsem od nového předsedy, že splní to, co slíbil a nabídne post Michalu Haškovi," prohlásil Škromach a dodal: "Tak bych si já představoval sjednocení sociální demokracie a vyjádření úcty k těm, kteří volili Michala Haška. Škoda, nestalo se tak."
 
Zdůraznil, že Sobotka sice porazil Haška ve volbě předsedy, ale jen těsnou většinou hlasů delegátů. Řídit sociální demokracii by proto měli podle jeho slov společně.
 
Vyzval Lubomíra Zaorálka, aby se také vzdal kandidatury na post prvního místopředsedy.

tn.cz / Mediafax