Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Aktualizováno 1.7. 2011 20:28

Prezident jmenoval vicepremiérku Peake a ministra dopravy Dobeše!

Zdroj: TV Nova

Prezident Václav Klaus jmenoval v pátek 1. místopředsedkyni VV Karolínu Peake vicepremiérkou ve vládě Petra Nečase (ODS). Peake, která je v kabinetu jedinou ženou, bude zároveň zastávat post předsedkyně Legislativní rady vlády a šéfky vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí.

Volební manažer VV Pavel Dobeš se v pátek po jmenování prezidentem Václavem Klausem stal novým ministrem dopravy, ve funkci vystřídal nestraníka Radka Šmerdu, který ve čtvrtek rezignoval. Dobeš je ve 29 letech nejmladším členem vlády Petra Nečase (ODS).

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

"Chtěl bych novým ministrům popřát úspěch v jejich práci a doufám, že k ní budou přistupovat odpovědně," řekl při jmenování prezident Klaus a dodal: "V této vládě jde už o pátou výměnu. Doufám, že je na nějaký čas – chce se mi říct na dlouhou dobu – poslední."

 

Klaus připomněl svoji návštěvu v tomto týdnu na Slovensku, kdy ho slovenští politici na základě zpráv televize přesvědčovali o rozpadu koalice. "Jsem rád, že jsem se nemýlil, když jsem jim tvrdil opak, pane premiére," doplnil prezident směrem k předsedovi vlády Nečasovi. Připojil, že neměnnost není ideální, ale změny v rychlém sledu také na klidu nepřidají.

Mediafax