Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.2. 2013 06:36
prezidentovo muzeum

Prezident Zeman bude mít muzeum v Kolíně. Místním je to jedno

Zdroj: TV Nova

V Kolíně chystají pro nově zvoleného prezidenta Miloše Zemana překvapení. Ve městě, kde se Zeman narodil, chodil do školy a do práce v místních strojírnách Tatra Kolín, bude mít svou vlastní expozici v muzeu.

Budovu, která má Zemana oslavovat, zatím doprovází majetkové spory. Úředníci každopádně chtějí výstavu s názvem Vše o prezidentovi Zemanovi otevřít podle informací televize Nova do jednoho roku. Historický dům na kolínském náměstí, který ale osídlují zatím jenom holubi na střeše, by už brzo mohl třeba nést název Muzeum Miloše Zemana.

 

"Pan Miloš Zeman je Kolíňák, je to náš občan a chtěli bychom jeho život připomenout expozicí,“ říká náměstek středočeského hejtmana Marek Semerád (ČSSD). Místním lidem je to většinou celkem jedno. "Já Zemana nemám rád. Nám to je jedno. Vůbec o tom nic nevím a je mi to vcelku jedno,“ zní většinou dopovědi obyvatel Kolína otázku, co si myslí o plánovaném Muzeu Miloše Zemana.

 

 

Ale pojďme zpátky k muzeu. Co by se tam o něm tak mohlo vystavovat? V podstatě cokoliv. Své místo by mohla mít v muzeu třeba sbírka Zemanových kol. Chybět by nemusel ani populární nafukovací člun, na kterém se Zeman na Vysočině slunil na rybníku. A za povšimnutí by stálo i to, jak se v průběhu času měnily jeho oblíbené nápoje – becherovka, pivo a slivovice.

 

 

A v neposlední řadě by mohl expozici o Zemanovi zpestřit třeba i ztracený kabát našeho reportéra Ladislava Hrušky. Přišel o něj přímo v jeho volebním štábu, a našel ho o několik dní později na tom samém místě. Jenže ho měl na sobě někdo úplně cizí.

TN.cz