Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.12. 2013 20:10
Zoufalý otec

Na rallye v Lopeníku přišel o milovanou dceru, pokusil se o sebevraždu a teď chce začít znovu!

Břetislav Čaňo v Hlasu
Zdroj: TV Nova
Témata:

Otec jedné z dívek, které před více než rokem zemřely při nehodě na really v Lopeníku Břetislav Čaňo se rozhodl začít nový život. Přitom teprve na začátku prosince ho na poslední chvíli zachránila manželka, když se pokusil o sebevraždu. Dnes už se zase usmívá a plánuje prorazit ve světě hudby. Reportérka TV Nova byla u toho, když Břetislav Čaňo bojoval o účast v soutěži Hlas Česko-Slovenska.

Jeho život je jako na horské dráze. Motorkář, hudebník a hlavně otec, který se musel vyrovnat se smrtí své jediné dcery. Před pár týdny si sáhl až na dno svých sil a ve svém pokoji se chtěl oběsit. Manželka naštěstí přišla včas.

 

Probral se až na jednotce intenzivní péče a rozhodl se začít znovu. Z nemocnice, kterou opustil dnes ráno jel rovnou na casting talentové soutěže Hlas Česko-Slovenska.

 

To, jestli se z Břetislava Čani stane skutečná popová hvězda, se dozvíme nejpozději 7. ledna, kdy by měla porota rozhodnout o tom, zda postupuje do dalšího kola, nebo ne.

 

Kdy bude soud?

 

Zatímco pozůstalí obětí se s následky tragédie postupně vyrovnávají, pokračují přípravy na soudní proces s mladíkem, který je podle policie za neštěstí odpovědný.

 

Policisté vyšetřování případu uzavřeli už v září, následně padla obžaloba a mladík má posledních pár týdnů na to, aby si připravil výpověď, kterou přednese u soudu. Ten by měl začít v průběhu ledna, nebo února. Za usmrcení z nedbalosti a těžkou újmu na zdraví mu hrozí až šestiletý trest. Jako traťový komisař totiž dívky nevykázal do bezpečného prostoru. To potvrdily i videozáznamy z kamer umístěných uvnitř závodních automobilů.

 

Lidé z Lopeníku, kde k tragédii loni v listopadu došlo, už o smrti čtyř dívek příliš hovořit nechtějí. Každopádně oni i vedení obce pořádání podobných závodů do budoucna naprosto vyloučili.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Do Hlasu se vrací Dara Rolins. Tohle bude hudební událost roku!

Hlas ČeskoSlovenska myslí i na teenagery: Porotcem bude i Majk Spirit!

ana / K. Pichalová TN.cz