Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.2. 2010 19:06

Princ Charles s chotí přiletí v březnu do Česka

Charles a Camilla
Zdroj: oficiální zdroj
Britský korunní princ Charles a jeho manželka Camilla zavítají v březnu do Česka.

V březnu do Česka přiletí britský korunní princ Charles. Navštíví i Polsko a Maďarsko.

Britský korunní princ Charles a jeho manželka Camilla zavítají mezi 15. a 23. březnem do Polska, Maďarska a Česka. Informaci o návštěvě potvrdilo britské velvyslanectví v Praze.

 

Česká metropole bude poslední zastávkou na osmidenní cestě prince a jeho choti, vévodkyně z Cornwallu, po střední Evropě. Jejím hlavním tématem bude ochrana společného kulturního a přírodního dědictví.

 

V Praze je čeká mimo jiné přijetí na Pražském hradě u prezidenta Václava Klause a operní představení ve Stavovském divadle, kde měla v roce 1787 premiéru Mozartova opera Don Giovanni. Jeden den stráví princ na Moravě, kde se seznámí s projekty trvale udržitelného rozvoje a zúčastní se diskuse o ochraně životního prostředí s vysokoškolskými studenty v Brně.

 

Varšava - Budapešť - Praha

 

Série návštěv začne ve Varšavě, kde se zástupci britské královské rodiny zúčastní oslav dvoustého výročí narození hudebního skladatele Fryderyka Chopina a navštíví významný ekologický projekt ve východním Polsku. Poté princ s vévodkyní pojedou do Maďarska, kde si prohlédnou to, jak Maďarsko chrání své historické kulturní dědictví. Z Budapešti pak dorazí do Prahy.

 

Podle velvyslanectví princ z Walesu navštívil Českou republiku čtyřikrát, dvakrát z toho to bylo za doby bývalého Československa. Camilla bude v Praze oficiálně poprvé. Princ Charles přijel mimo jiné v roce 1991 do tehdejšího Československa se svojí první manželkou, již zesnulou princeznou Dianou.

gib tn.cz / ČTK
Reklama