Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.7. 2010 21:27

Prodloužený víkend přinese tropická vedra. Hrozí i požáry

Letní počasí v Praze, ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
O víkendu teploty vystoupají nad třicet stupňů

Českou republiku ochromí tropická vedra. Teploty by měly podle meteorologů na většině území o víkendu dosáhnout až 33 stupňů Celsia.

Příliv velmi teplého vzduchu od jihu ukončí v neděli zvlněná studená fronta.

 

Aktuální stav počasí sledujte ZDE

 

Víkend

 

"Od pátku 2.července do neděle 4.července budou v Čechách a na jižní Moravě v polohách pod 600 metrů nad mořem odpolední teploty vystupovat nad 30 stupňů Celsia. Maximální teploty v těchto dnech budou vystupovat převážně na 29 až 33 stupňů Celsia," předpovídají meteorologové.

 

Sobotní počasí
Zdroj: Mediafax Sobotní počasí

 

Nedělní počasí
Zdroj: Mediafax Nedělní počasí

 

V neděli večer přijdou bouřky, vyskytnou se převážně v Čechách. Na Moravě a ve Slezsku by mělo být i nadále jasné a slunečné počasí, srážky jen ojediněle.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

 

Začátek týdne

 

Teplé počasí vydrží i po celou dobu prodlouženého víkendu. V pondělí a v úterý ale bude nejvýš 27 stupňů a mohou se vyskytnout bouřky. V druhé polovině týdně teploty opět stoupnou ke 30 stupňům.

 

Kvůli horkému a suchému počasí na začátku prázdnin vzroste i nebezpečí vzniku požárů. Odborníci proto nedoporučují rozdělávat v přírodě oheň, kouřit nebo používat přenosné vařiče. V horkém počasí by také lidé měli více pít neslazené nápoje a nepobývat na sluníčku kolem  poledne.

 

Aktuální výstrahy meteorologů sledujte TADY

tn.cz / Mediafax / ČTK