Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.8. 2014 12:44
Vyhlásila bankrot

Cestovka z Prostějova zkrachovala. V Řecku má 120 klientů!

Cestovní kancelář Hellas
Zdroj: oficiální zdroj

Prostějovská cestovní kancelář HELLAS - nejen Řecko vyhlásila úpadek. Je třetí zkrachovalou cestovní kanceláří v letošní turistické sezoně. Informaci portálu Invia.cz dnes ČTK potvrdila pojišťovna Generali, u které je kancelář pojištěna proti úpadku.

Podle pojišťovny má společnost v Řecku 120 klientů. Prvních devět turistů by se letecky mělo vrátit dnes. Další klienty nyní kontaktuje asistenční služba.

 
 
"Mohu potvrdit, že cestovní kancelář HELLAS - nejen Řecko je proti úpadku pojištěna u Generali," uvedl generální ředitel pojišťovny Štefan Tillinger. Cestovní kancelář je s Generali v kontaktu. Pojišťovna uvedla, že podle informací CK by měl být pojistný limit 3,9 milionu korun dostatečný.
 
 
Internetové stránky cestovní kanceláře HELLAS - nejen Řecko jsou nadále v provozu. Kancelář se specializovala na pobytové zájezdy do Řecka, Bulharska a poznávací zájezdy po Evropě. Podle portálu Invia.cz majitelka cestovní kanceláře dříve provozovala CK HELLAS TOUR, která ukončila svou činnost v roce 2012.
 
 
 
 
Letos zatím skončily celkem tři malé CK. První byla v květnu CK CONTI. Kvůli finančním problémům na sebe podala návrh na insolvenci. Brněnská CK monmare travel skončila v úpadku v červenci.
 

 

per tn.cz / ČTK