Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 1. 2014
na vaší straně

PROTI GAUNERŮM: Co dělat, když exekutoři chtějí zabavit věci, které patří někomu jinému?

Zdroj: TV Nova

Exekutoři a jejich mnohdy sporné zásahy, to je aktuální téma, které se týká mnoha lidí v Česku. Co dělat, když chtějí zabavit i věci, které patří někomu jinému než dlužníkovi? Například někomu z rodiny? Podívejte se, jak se zachovat.

S žádostí o radu do redakce TV Nova napsala například paní Jana z jižních Čech. Exekutoři jí podle jejích slov, chtějí zabavit i věci, které nevlastní.
 

"Přišli exekutoři zabavili návštěvě PlayStation, která tady byla na jednu noc, nevíme co máme dělat," řekla paní Jana.
 


"Nejvíc mě překvapilo že mi polepili i počítač, který není můj, mám ho vypůjčený," líčí podobný případ žena z Jihlavska, která nechce být jmenována.
 

Co dělat, když exekutoři chtějí zabavit věci, které nejsou moje?
 

Nejdůležitější je komunikovat s exekutorem a prokázat mu dokladem či fakturou, že věc patří někomu jinému tedy třetí osobě.
 

"Třetí osoba může následně podat návrh na vyškrtnutí věci a vylučovací žalobu pokud to soud uzná věc bude vrácena," řekla mluvčí Exekutorské komory ČR Petra Báčová.
 

"Můj bratr má exekuci. Vnikli do domu mé mamky a oblepovali věci a zabavili některé věci, které patřily mně, mé mamce a po mém mrtvém taťkovi. Na některé věci jsme měli doklady a je velmi těžké dokazovat, že nepatří bratrovi," poslala do redakce email poškozená Michaela.
 

 

Co dělat, když není doklad o tom, komu věc patří?

"Pakliže nedisponujete dokladem o vlastnictví fungují i jiné důkazy v rámci vylučovací žaloby může posloužit i svědectví třeba sousedů," radí Báčová.
 

TV Nova se bude i nadále věnovat Vašim příběhům. Ptáte se nás, co dělat, když je exekuce vedena třeba na vašeho expartnera, a i přesto, že s exekucí nemáte nic společného, se exekutoři objeví u vašich dveří. Jak postupovat, prozradíme už v dalším díle.
 

Pokud máte podobné problémy pište nám na PROTIGAUNERUM@NOVA.CZ

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sagvan Tofi se topí v dluzích, byla na něj uvalena exekuce

Jedna rána za druhou: Na Jakubiskovi byla uvalena EXEKUCE

Tereza Šnoblová TN.cz