Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 24.4. 2014 18:17
průzkum CVVM

Průzkum: Lidé věří víc Zemanovi než vládě. Největší důvěru mají starostové

Sobotka_Zeman
Zdroj: Mediafax
Bohuslav Sobotka a Miloš Zeman

Důvěra lidí ve vládu a poslance v dubnu klesla. Kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD) věří 42 procent lidí, což je o tři procentní body méně než v březnu. Vyšší důvěru lidí oproti vládě má prezident Miloš Zeman, kterému věří stejně jako v březnu 49 procent lidí. Vyplývá to z výsledků dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Také oběma parlamentním komorám důvěra klesla. Sněmovně věří 32 procent občanů, v březnu to bylo 35 procent. Senát má důvěru ještě menší - v dubnu klesla na 30 procent z březnových 33 procent.
 

Nejvíce Češi věří obecním zastupitelstvům a starostům. Téměř dvě třetiny (63 procent) lidí důvěřují svému obecnímu zastupitelstvu, tři pětiny (61 procent) pak přímo starostovi. Krajští zastupitelé mají důvěru 41 procent občanů, samotný hejtman pak 37 procent. Důvěryhodnost osob stojících v čele samospráv tedy přesně kopíruje míru důvěry v celá zastupitelstva.
 

 

Nespokojenost s politickou situací v České republice vyjadřuje přesná polovina obyvatel, což je v posledních třech měsících téměř neměnné. V září loňského roku byly nespokojené tři čtvrtiny lidí a od té doby jejich počet klesal. Naopak spokojeno je nyní 13 procent lidí, 34 procent pak uvedlo, že nejsou ani spokojeni, ani nespokojeni.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Selfie Zemana a Škromacha: Podívejte se na NEJ parodie

Tohle není van Damme. Tady roztahuje nohy Jean-Claude van Zeman!

tn.cz / ČTK / gar