Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.9. 2012 14:56
exkluzivně Galerie

PRVNÍ FOTO šéfa metanolové mafie! Nahlédněte do jeho života

Šéf metanolové mafie Rudolf Fian - 5
Zdroj: TV Nova

Tohle je muž, který se bude zpovídat za 26 lidských životů, které se staly obětí smrtícího metanolového koktejlu. Tohle je tvář jednoho ze dvou bossů metanolové aféry Rudolfa Fiana.

Dvaačtyřicetiletý Rudolf Fian je podle policie hlavní mozek řetězce, který měl obchodovat se smrtícím metylakoholem. Podle obchodního rejstříku je Fian restauratér, stánkař, ale i svářeč kovů s českým a slovenským občanstvím.

 

Dnes sedí ve vazbě a hrozí mu až výjimečný trest. Výjimečný za to, že na nelegální obchod jeho a dalších společníků doplatilo životem bezmála 30 lidí. Nevinných lidí, kteří chtěli se sklenkou alkoholu slavit, nebo truchlit a stálo je to život.


Máte fotografii Fianova kumpána Tomáše Křepely? Dejte nám vědět! Čeká na Vás zajímavá odměna. Ozvěte se na zpravy@nova.cz nebo volejte na 606090909.

 

Zdroj blízký dalšímu obviněnému, majiteli firmy na autokosmetiku Tomáši Křepelovi, dnes TV Nova popsal, jak v celé aféře obviněný figuroval. "Pan Křepela v této kauze figuruje jako luxusní bílý kůň, který v tomto případě bude asi obětí," řekl člověk, který si nepřál být jmenován.

 

Tohle je Rudolf Fian a takhle si žil:

16

Šéf metanolové mafie Rudolf Fian

Zdroj: TV Nova

Šéf metanolové mafie Rudolf Fian - 1

Hodnocení:

 

Křepelova firma na autokosmetiku Carlogic měla podle něj vyrábět směs do ostřikovačů jen na oko. "Vzhledem k tomu, že deklarují metanol jako surovinu pro výrobu směsi do ostřikovačů, tak mohou vykázat výrobu klidně v objemu milionu litrů, které nikdy neprodají a využijí je k výrobě nelegálního alkoholu," popisuje zdroj  TV Nova nekalý obchod.

 

Ten, kdo ve skutečnosti v celé tragédii tahá za nitky, prý trestu unikne. "Informace, které policie má, vždycky skončí u osob, jako je pan Křepela. Osoby, které financují dovoz takového alkoholu a vybavují továrny, zůstanou skryty. Jejich vazby na bezpečnostní složky státu a policii jsou totiž silné," řekl zdroj.


Podívejte se na reportáž TV Nova

kos / s přispěním Michaely Nové a Ladislava Hrušky TN.cz
Reklama