Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.2. 2012 19:07

Psi hlídali mrtvého kamaráda. Jednoho to stálo život

Zdroj: TN.cz

Dva psi ze tříčlenné smečky zahynuli u Měřína na Žďársku. Jednoho ráno přejelo auto, druhého musel utratit veterinář, protože byl agresivní na projíždějící řidiče. Třetí skončil v péči soukromého ochránce zvířat.

Hnědého retvívra srazilo v pondělí ráno u Měřína auto. Pes byl na místě mrtvý, u jeho těla ale zůstali další dva psi, kteří jej celé dopoledne hlídali a nikoho k němu nechtěli pustit. „Volal jsem na policii, ale ta mi řekla, že je to záležitost obce,“ řekl řidič Petr, který na sraženého psa upozornil jako první.

 

O zvířata se nakonec musela postarat obec Měřín. „Celé dopoledne jsme obvolávali okolní obce, zda psi někomu nepatří, protože z Měřína nebyli. Ale ukázalo se, že nepatřili ani nikomu v okolí,“ uvedla starosta Měřína Jiří Servít.

 

Obec nakonec na svoje náklady povolala na pomoc veterináře, který musel zvířata odchytit. „Dva zbylí psi hlídali mrtvého a byli agresivní na řidiče projíždějících aut,“ potvrdil veterinář Zdeněk Wasserbauer. Psi navíc výrazným způsobem komplikovali dopravu, pobíhali po silnici mezi projíždějícími auty a dokonce je zastavovali. „Musel jsem je uspat, abychom je mohli odchytit,“ dodal veterinář.

 

Mladý německý ovčák byl prý navíc tak agresivní, že jej musel veterinář nakonec utratit. Podobný osud navíc málem stihl i třetí psa ze smečky – starší fenu retvívra. Tu totiž nebylo kam umístit. „Všechny útulky v okolí jsou plné a psa nepřijmou. Obec navíc ani nemá peníze na to, aby platila umístění psa v útulku,“ řekl starosta.

 

O zvíře se nakonec postarala Liga na ochranu zvířat z Třebíče, která pro psa sehnala dočasné ubytování. „Odvezeme ho k panu Váňovi do Kletečné u Humpolce, který se o opuštěná zvířata stará,“ potvrdila pracovnice Ligy Barbora Moučková.
 

tn.cz / dv
Reklama