Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.12. 2014 21:20
ROZHOVOR

VAŠE TÉMA: Tomio Okamura o Zemanovi, marihuaně a platu

Zdroj: TV Nova

TN.cz přináší jako jediný zpravodajský web v Česku debatu se zajímavými osobnostmi v přímém přenosu. Prvním hostem pořadu Vaše téma byl předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura.

Moderátorka pořadu Klára Brunclíková se Tomia Okamury ptala na ožehavé téma zvyšování poslaneckých platů, i na to, jaký plat pan poslanec má. "Já sám za sebe jsem pro nulové navýšení poslaneckých platů. Včetně náhrad beru asi 62 nebo 63 tisíc korun, ale většinu platu věnuji na dobročinné účely. Například pro Klokánek, kam už léta posílám peníze," odpověděl Okamura.

 

A jaký názor má Tomio Okamura na kontroverzní výroky prezidenta? Předseda hnutí Úsvit si Miloše Zemana váží jako člověka, protože se ani ve funkci nezměnil a ve svých názorech je konstatní. S jeho sprostou mluvou sice nesouhlasí, ale s prezidentovými výroky nemá problém: "V jeho pozici bych se takto nevyjadřoval. Ale s jeho výroky jinak souhlasím. Pussy Riot by byly v Americe už dávno zavřené, kdyby provozovaly sex v některém z tamějších muzeí, takže já s jeho výroky souhlasím. Prezident Zeman měl o této skupině absolutní pravdu, ale ty vulgární výrazy bych nepoužil."

 

Došlo však i na trochu lehčí témata. Co říká Tomio Okamura na otázku legalizace marihuany? "Já jsem v životě nikdy nepožil žádnou drogu! Ani marihuanu. Když se v Senátu hlasovalo o užívání marihuany pro nemocné občany, tak jsem byl pro, " sdělil Okamura v pořadu Vaše téma. Konzumaci lehkých drog se tedy poslanec nevěnuje, jeho vášní je ale zpěv a tanec. Obojí prý trénuje společně se svou přítelkyní. Moderátorce dokonce na závěr krátce zazpíval. 

 

Tomio Okamura je jednou z nejkontroverznějších postav české politické scény. Rodák z Tokia s česko-japonskými kořeny proslul jako podnikatel v cestovním průmyslu. V roce 2012 vstoupil do politiky, když vyhrál senátní volby ve Zlíně. V loňském roce ale vyměnil Senát za Poslaneckou sněmovnu.

 

Několikrát na sebe upozornil svými výroky, a to i během kampaně před prezidentskými volbami, kdy také kandidoval na hlavu státu. Vystupuje například proti nepřizpůsobivým občanům nebo proti pozitivní diskriminaci.

 

V poslední době vyvolalo velké pozdvižení jeho vyjádření o nacistickém táboře v Letech u Písku. Podle něj se kolem tohoto tábora vytvořil "lživý mýtus". Kvůli tomuto vyjádření podalo několik osobností na Okamuru trestní oznámení. Jak Tomio Okamura odpovídal? Podívejte se zde: 

 

Vaše téma - s Tomiem Okamurou
Zdroj: TN.cz

 

TN.cz