Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.5. 2013 11:43
smrtící nemoc

Rakovina zabiják: Angelina Jolie ji předešla, tyto hvězdy svůj boj prohrály

Helena Růžičková, Karel Černoch, Boris Rösner
Zdroj: ISIFA/ Lidové noviny/ ON

Rakovina je zákeřná nemoc a ne všichni lidí ji dokážou porazit. Rakovina nedělá rozdíly, vybírá se ve všech vrstvách lidí včetně světoznámých osobností. Své o tom ví Angelina Jolie, která dnes oznámila, že si raději nechala obě prsa odstranit. Lékaři ji totiž řekli, že rakovinu na 87 procent dostane...

Rakovina potkala už mnoho lidí a bohužel si často vybírá tu nejvyšší daň. Angelina Jolie se rozhodla, že tomu raději předejde a nechala si odstranit obě prsa - podstoupila takzvanou masektomii. Ne všichni, které rakovina potká, ji však dokážou porazit.

 

Podívejte se v galerii na české hvězdy, které prohrály boj s rakovinou:

15

GALERIE: České hvězdy, které prohrály boj s rakovinou

Zdroj: Isifa.com / Lidové noviny

Věra Galatíková

Hodnocení:

 

Helena Růžičková (†67)

Herečce, která zářila v komediích Zdeňka Trošky Slunce, seno, diagnostikovali rakovinu v roce 2002. Populární herečka se zákeřnou nemocí dva roky bojovala a psala o svém životním osudu knihu. Svůj boj ale prohrála, zemřela po dvou letech v plzeňské nemocnici.

 

Věra Galatíková (†69)

Hvězda Národního divadla podlehla rakovině v prosinci 2007. Se svou nemocí bojovala statečně celých pět let, bohužel marně. Nestačilo ani to, že přestala kouřit...

 

 

Josef Vinklář (†76)

Populární český herec známý jako doktor Cvach z normalizačního seriálu Nemocnice na kraji města také svedl nerovný boj s rakovinou. O své nemoci mluvit nechtěl a nakonec jí podlehl v nemocnici Na Homolce v září 2007.

 

Boris Rösner (†55)

Bez cigarety si ho nikdo asi ani neuměl představit. A to se mu také stalo osudným. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu plic a zemřel na ni v květnu 2006. Boris Rösner v tom období exceloval na prknech Národního divadla a jeho smrt zasáhla širokou veřejnost.

 


 

Karel Černoch (†64)

Oblíbený zpěvák doplatil na rakovinu tlustého střeva. Lékaři ji u něj našli v roce 2006. Ještě po roce se ochotně bavil s novináři - to bylo na Vánoce 2007, o pár dní později 27. prosince zemřel.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Těhotná Angelina Jolie poprvé na veřejnosti: Už se jí rýsuje bříško!
Herec Vladimír Čech trpěl Lynchovým syndromem. Co je to za nemoc?
V Česku ročně zemře na RAKOVINU menší okresní město!

tn.cz / hru
Reklama