Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 19.10. 2012 13:42
REPORTÁŽ Z KONGRESU

Prostituce jako normální práce? Vadilo by nám zdanění, říkají lehké holky

Legalizace prostituce
Zdroj: isifa.com

V Praze proběhl kongres o regulaci prostituce, který jsme navštívili s naší kamerou. Lékaři, odborníci ale i "lehké holky" spolu diskutovali, zda je možné z prostituce udělat normální byznys.

Říká se, že prostituce je nejstarším řemeslem na světě. Téměř všude na světě je ale nelegální. Výjimku tvoří Německo a Nizozemí. Zástupci těchto zemí přijeli do Prahy diskutovat na dvoudenní kongres. Mluvilo se o tom, co všecho by se změnilo, kdyby byla prostituce v Česku zlegalizovaná.
 

Pozvání na konferenci přijali lékaři, sociální pracovníci a hlavně bývalé či dokonce současné prostitutky. Proč vůbec prostituci zlegalizovat a následně zdanit? Jaká pozitiva by to přineslo? A nestal by se z Česka "největší hampejz Evropy? To je jen několik málo otázek, které na kongresu zazněly.
 

"Bude kontrola nad tím, kde ženy prostituci provozují, budou mít povinné návštěvy gynekologie každé tři měsíce a budou odvádět daně," vyjmenoval pro TN.cz pozivita legalizac Mgr. Lukáš Manhart.
 

"Je potřeba být tolerantní a prostituci brát jako každou normální práci," říká Jan Visser, který tvrdí, že v Nizozemsku to funguje téměř dokonale. 
 

Daně platit nechtějí
 

Logické ale je, že prostitutky slyší hlavně na výhody legalizace. Že by pak musely své příjmy danit, se jim moc nelíbí. "Holky co znám, jsou většinou dost nespolehlivé, bude pro ně těžké se v daňovém prostředí zorientovat," říká jedna z oslovených žen a naznačuje, že daně většina lehkých žen platit prostě nechce.
 

V dalších letech uvidíme, jak se celá problematika bude vyvíjet. Jisté je, že k legalizaci "nejstaršího řemesla" je ještě dlouhá cesta. Více ke složité problematice najdete v naší videoreportáži.     

Eliška Jandová TN.cz